Kordian Świstek pojechał do lekarza i nie wrócił. Od miesiąca trwają poszukiwania 21-letniego żołnierza

Lubelska policja we współpracy z Żandarmerią Wojskową w Lublinie poszukuje 21-letniego żołnierza. Kordian Świstek zaginął miesiąc temu - nie wrócił z wizyty u lekarza. Mężczyznę widziano ostatni raz w Dęblinie w województwie lubelskim.

Zaginiony żołnierz pochodzi z Zelowa pod Bełchatowem, ale od pewnego czasu zamieszkiwał Dęblin, gdzie uczył się w tamtejszej Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych. W dniu zaginięcia 21-latek miał na sobie czerwoną kurtkę, białą bluzę z kapturem, ciemne dresowe spodnie i białe buty sportowe. Mierzący około 180 cm wzrostu, ciemnowłosy, brązowooki mężczyzna zmierzał na wizytę u lekarza, jednak do niego nie dotarł.

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Dęblina. 21-letni Kordian Świstek zaginął miesiąc temu

- Mężczyzna ostatni raz widziany był 10 lutego 2023 roku na terenie Dęblina i do tej pory nie nawiązał kontaktu z bliskimi - mówiła w rozmowie z serwisem Naszemiasto nadkom. Iwona Kaszewska, rzeczniczka policji w Bełchatowie.

Kontakt z młodym żołnierzem urwał się ok. godziny 14. Mężczyzna nie wrócił również do domu. W poszukiwania zaangażowali się między innymi strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, którzy przeczesali tam koryto rzeki Zalesianki. W akcji poszukiwawczej uczestniczyła specjalna łódź wyposażona w sonar, drony oraz śmigłowiec. Sprawdzono również materiał z kamer miejskich i przesłuchano osoby, które mogły wiedzieć, co stało się z poszukiwanym 21-latkiem. Niestety pomimo wspólnych wysiłków policji, straży pożarnej i żołnierzy poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nastolatka, zdjęcie ilustracyjneUciekają z domu dla internetowego "wyzwania". "Nie ma tygodnia bez informacji o czyimś zaginięciu"

Lubelskie. Służby ponawiają apel o pomoc w poszukiwaniach młodego żołnierza

- Każda osoba posiadająca informacje o jego aktualnym miejscu pobytu, mająca informacje mogące przyczynić się do jego odnalezienia, proszona jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie lub Komendą Powiatową Policji w Rykach pod całodobowym numerem telefonu 47 846 52 11 lub 47 812 82 10 - apelowała policja.

Niemiecka policjaNiemcy. 12-latka nie wróciła od przyjaciółki. Jej ciało znaleziono w lesie

Jak poinformował "Dziennik Wschodni", prośbę o pomoc ponowił Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie. Ze szczególną prośbą zwrócono się do kierowców, którzy jechali 10 lutego drogą numer 48 Zajezierze-Dęblin w godzinach od 16 do 17. Są to okolice mostu na Wiśle i nagranie z kamery zamontowanej w którymś z przejeżdżających pojazdów może okazać się niezwykle pomocne.

Więcej o: