Szczecin. Nastolatek nagrał tiktoka w kościele. Radny PiS interweniuje. "Wysłałem film do prawników"

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie ze Szczecina, na którym nastolatek, w ramach zakładu, wszedł na mszę i puścił z telefonu piosenkę. W sprawie zainterweniował tamtejszy radny PiS - Dariusz Matecki - który zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Szczeciński radny PiS opublikował na swoim Twitterze tiktoka nastolatka, który w ramach zakładu zakłócił mszę, puszczając w kościele piosenkę. Oburzony działacz Solidarnej Polski poinformował, że zamierza w sprawę zaangażować prokuraturę.

Zobacz wideo Dwaj mieszkańcy Szczecina uratowali niewidomego mężczyznę

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Szczecin. Radny PiS złoży zawiadomienie do prokuratury na nastolatka nagrywającego tiktoki 

Opublikowane na Tiktoku nagranie, na którym nastolatek przerwał mszę, puszczając w kościele piosenkę, zniknęło z jego konta. Wcześniej jednak zdążyło już trafić w ręce innych internautów, w tym także radnego PiS, Dariusza Mateckiego. "W tej sprawie będziemy jutro interweniować. Wysłałem film do prawników. Będą formułować zawiadomienie do prokuratury - Art. 195. kk" - napisał Matecki na Twitterze. 

Według Kodeksu karnego artykuł 195 przewiduje karę do dwóch lat więzienia za złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji, pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

Koronawirus w Polsce - zdjęcie ilustracyjne COVID-19 wciąż tu jest. "Jesteśmy u szczytu zachorowań przy tej mutacji"

Nastolatek przerwał mszę wulgarną piosenką. Nagrał z tego tiktoka 

Tiktok nastolatka pojawił się na Twitterze Mateckiego w niedzielę 12 marca. Na nagraniu widać jak chłopak najpierw zakłada się z kolegą o to, że wejdzie do kościoła w trakcie mszy i puści z telefonu wulgarną piosenkę. - Ej, nie masz psychy puścić Karalucha w kościele - rzucił wyzwanie kolega nastolatka. - Ja nie mam? - odpowiedział chłopak, który w kolejnym ujęciu wszedł do kościoła z głośnikiem.

Na środku kościoła, nastolatek odtworzył wspomnianą wcześniej piosenkę. W trakcie incydentu jedna ze starszych kobiet uczestniczących we mszy próbowała powstrzymać chłopaka. Kiedy chciała złapać go za rękę, ten wyszarpał się jej i kontynuował spacer z głośnikiem pomiędzy kościelnymi ławkami. 

Krzysztof Czabański z Rady Mediów Narodowych. Czabański prosi o dokumentowanie gróźb pod adresem mediów publicznych

Więcej o: