Policjant w Dzień Kobiet klepnął pracownicę komendy w pośladek? Naczelnik zostanie przeniesiony

Podczas Dnia Kobiet w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku naczelnik wydziału prewencji tej komendy miał klepnąć w pośladki jedną z tamtejszych pracownic cywilnych. - Zachował się w sposób poniżający, naruszający godność i nietykalność - stwierdził rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

RMF FM poinformowało w poniedziałek, że komendant wojewódzki policji w Białymstoku wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec naczelnika wydziału prewencji tej jednostki. "Młodszy inspektor został już odwołany ze swojego stanowiska, na czas postępowania dyscyplinarnego zostanie przeniesiony do innej jednostki, aby nie spotkał kobiety, której dotyczy ten incydent" - podaje rozgłośnia.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Białystok. Policjant miał klepnąć pracownicę komendy w pośladek. "Zachował się w sposób poniżający"

Do zdarzenia miało dojść w Dzień Kobiet. 8 marca tego roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie naczelników wydziałów z policjantkami i innymi pracownicami komendy. To właśnie wtedy policjant miał klepnąć w pośladki jedną z pracownic cywilnych komendy. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa podkreślił w rozmowie z rozgłośnią, że funkcjonariusz "zachował się w sposób poniżający, naruszający godność i nietykalność". Nie wiadomo, kto złożył skargę na jego zachowanie. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prokuratura zajmie się sprawą policjanta, który miał klepnąć w pośladek funkcjonariuszkę komendy

Jak podaje TVP Info, w poniedziałek (13 marca) policjant został odwołany ze stanowiska, natomiast we wtorek zostanie przeniesiony do innej jednostki. O zdarzeniu powiadomiona została prokuratura, która sprawdzi, czy nie doszło do przestępstwa. - To prokuratura wyjaśni, czy nie występują tu zależności z uwagi na to, że zajmował stanowisko kierownicze - powiedział w rozmowie ze stacją Krupa.

Więcej o: