Śmierć kobiety i dziecka w zbiorniku wodnym w Raciborowicach. Są wstępne ustalenia śledczych

Prokuratura bada sprawę 36-letniej kobiety i jej rocznego dziecka, których ciała odnaleziono w zbiorniku wodnym Kamionka w Raciborowicach Dolnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło dojść do samobójstwa rozszerzonego. Pojawiły się również nieoficjalne informacje na ten temat.

Trwają czynności Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, która bada sprawę 36-letniej matki i rocznego dziecka, znalezionych w wyrobisku w Raciborowicach w województwie dolnośląskim. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło to być rozszerzone samobójstwo. W środę ma odbyć się sekcja zwłok. Nieoficjalne informacje wskazują, że kobieta przeszła załamanie z powodu zdiagnozowania u chłopca epilepsji - informuje RMF FM.

Zobacz wideo Tragedia na przejściu dla pieszych wisiała na włosku. Czyżby? [wideo policyjne]

Dolnośląskie. Matka miała iść popływać w nocy ze swoim rocznym dzieckiem

Z doniesień mediów wynika, że kobieta miała wysłać w nocy wiadomość do męża, którego poinformowała o wyjściu z dzieckiem z domu. 36-latka zaznaczyła, że idzie popływać. W niedzielę 12 marca około godziny 9:00 służby otrzymały od mężczyzny zgłoszenie z prośbą o sprawdzenie zbiornika wodnego, utworzonego po kamieniołomie. Po przybyciu na miejsce odnaleziono ciała kobiety i dziecka. Pomimo podjętych czynności reanimacyjnych, nie udało się uratować ich życia. Służby od razu podjęły się czynności wyjaśniających tragiczne zdarzenie. Małżeństwo posiada jeszcze jedno dziecko.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl.

Zdjęcie ilustracyjne Telefon 14-latki z Krosna uratował życie całej rodziny

Kiedy występuje rozszerzone samobójstwo?

Samobójstwo rozszerzone jest najbardziej dramatyczną formą, którą przybiera zachowanie samobójcze. Występuje kiedy osoba, odbierając sobie życie, decyduje się odebrać je również bliskim. Sytuacja ta jest wynikiem skrajnie zmienionego myślenia w wyniku choroby. W przypadku matek głównym celem może być próba "pomocy" dziecku - informuje prof. Dominika Dudek z Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie dla portalu mp.pl.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Zabójstwo suicydalne [zdj. ilustracyjne] Kolejne przypadki zabójstw suicydalnych. Czy ich liczba w Polsce rośnie?

Więcej o: