Gliwice. Nieuważny nastolatek "wszedł" w jadący autobus miejski [WIDEO]

Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednym z gliwickich przejść dla pieszych. Nastolatek nieuważnie "wszedł" w jadący autobus miejski. O winie uczestników wypadku zadecyduje sąd. Śląska policja opublikowała nagranie ku przestrodze.

Do niegroźnego wypadku doszło 10 marca w godzinach porannych w Gliwicach na oznakowanym przejściu dla pieszych przy rondzie imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Pieszy zderzył się z autobusem

Gliwice. Nastolatek wszedł pod autobus miejski

Na materiale zarejestrowanym przez kamerę miejską widać, jak młody chłopak wkracza na przejście dla pieszych niemal w tym samym czasie co przejeżdżający przez nie autobus. Na szczęście wypadek okazał się niegroźny. Pieszemu udało się samodzielnie wstać i dać sygnał ręką w stronę kierowcy. O tym, kto w tej sytuacji zawinił, zdecyduje sąd.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazteta.pl

Nastolatka, zdjęcie ilustracyjne Uciekają z domu dla internetowego "wyzwania". "Nie ma tygodnia bez informacji o czyimś zaginięciu"

8-letnia suczka z wielkim guzem mieszkała w tragicznych warunkach Gliwice. Zmarznięta suczka z wielkim guzem uratowana przez OTOZ Animals

 Zderzenie na przejściu dla pieszych w Gliwicach. Śląska policja publikuje nagranie ku przestrodze

"Niestety, każdego dnia na naszych drogach czyhają niebezpieczeństwa. Wychodząc do pracy, szkoły czy na zakupy, nie myślimy o tym. Należy jednak być ostrożnym, by do domu wrócić całym i zdrowym. Dzisiaj o dużym szczęściu mogą mówić zarówno pieszy, jak i kierowca" - czytamy na stronie śląskiej policji.

Funkcjonariusze opublikowali nagranie z kamery, która zarejestrowała całe zdarzenie, wykorzystując tę okazję do przypomnienia podstawowych zasad ruchu drogowego i obowiązków zarówno pieszego, jak i kierowcy.

"Ku przestrodze i refleksji publikujemy film zarejestrowany przez kamerę monitoringu i przy okazji przypominamy: piesi mają nie tylko prawa, ale i obowiązki. Przede wszystkim muszą sprawdzić, czy wejście na 'pasy' jest bezpieczne. Kierowcy z kolei, dojeżdżając do przejść, muszą zwolnić!" - brzmi opis materiału wideo.

Więcej o: