Brutalne pobicie w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano czterech mężczyzn. Atak nagrali telefonem [WIDEO]

Gorzowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie 20-latka. Najmłodszy z zatrzymanych ma zaledwie 16 lat. Sprawcy brutalnego ataku całe zdarzenie nagrywali telefonem. Trzech mężczyzn najbliższe miesiące spędzi w areszcie. W sprawie 16-latka sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich.

Do brutalnego pobicia doszło w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) w czwartek 9 marca. Czterech sprawców dwukrotnie napadło 20-latka w krótkim odstępie czasu. Całe zdarzenie zostało przez nich uwiecznione telefonem komórkowym. Pobity mężczyzna doznał rozległych urazów twarzy. W związku ze sprawą policja zatrzymała czterech podejrzanych, z których najmłodszy ma 16 lat.

Gorzów Wielkopolski. Brutalne pobicie 20-latka

9 marca około godziny 18 w okolicach mostu Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim czterech mężczyzn brutalnie pobiło 20-latka. Według gorzowskiej policji do zdarzenia doszło dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. 

W wyniku poszukiwań sprawców funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Nadbrzeżnej dwie osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą. Po zatrzymaniu 18- i 21-latka policja prowadziła dalsze poszukiwania. Te doprowadziły do ujęcia pozostałych sprawców, którymi okazali się 16- i 18-latek. Wszystkich mężczyzn przewieziono do gorzowskiej komendy w celu prowadzenia dalszych czynności.

Zobacz wideo Brutalne pobicie w Gorzowie Wielkopolskim. Atak nagrali telefonem

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Gorzów Wielkopolski. Sprawcy brutalnego ataku nagrali zdarzenie telefonem

W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili, że atak został zarejestrowany telefonem "Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony został brutalnie zaatakowany. Podejrzani uderzali go po całym ciele, był także kopany w głowę" - relacjonował w komunikacie kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Zatrzymani dwaj 18-latkowie oraz 21-latek na wniosek prokuratora o tymczasowy areszt, spędzą kolejne trzy miesiące w odosobnieniu. O najmłodszym ze sprawców zdecydował sąd rodzinny. Decyzją sędziego 16-latek trafił na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich. 

Więcej o: