Sopot. Prokuratura zakończyła czynności przy Zatoce Sztuki. Czy chodzi o Iwonę Wieczorek?

Prokuratura zakończyła czynności procesowe, które były prowadzone na terenie Zatoki Sztuki od grudnia ubiegłego roku. Istnieją podejrzenia, że prace miały związek z nadal niewyjaśnioną sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Przedstawiciel prokuratury odmówił ujawnienia szczegółów z uwagi na dobro śledztwa.

Chociaż od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już niemal 13 lat, zdarzenie to nadal pozostaje niewyjaśnione. Osoby czekające na przełom w śledztwie mają nadzieję, że czynności prowadzone przez prokuraturę na terenie Zatoki Sztuki przyniosą wartościowe w tym kontekście informacje. Nieoficjalnie podejrzewa się bowiem, że działania prokuratury miały na celu zgromadzenie nowych dowodów w tej właśnie sprawie.

Zobacz wideo Nagranie z monitoringu dot. sprawy Iwony Wieczorek. Ostatnie chwile przed zaginięciem

Sopot. Zakończono czynności prokuratorskie na terenie Zatoki Sztuki. Wg nieoficjalnych informacji chodzi o sprawę Iwony Wieczorek

Informacji na temat zakończenia czynności procesowych udzielił Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej. - Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zakończył czynności procesowe na terenie tzw. Zatoki Sztuki - powiedział Borchólski w rozmowie z portalem i.pl.

Przedstawiciel prokuratury nie chciał jednak skomentować przypuszczeń co do tego, że śledczy poszukiwali na terenie Zatoki Sztuki dowodów w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek.

- Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do zakresu oraz wyników przeprowadzonych czynności procesowych - przekazał prokurator.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Śledczy nadal nie wyjaśnili sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Od zdarzenia minęło prawie 13 lat

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. Bawiła się wówczas na jednej z sopockich dyskotek, którą opuściła po godzinie 3 i udała się w stronę domu. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały ją po raz ostatni przy wejściu nr 63 na plażę w Jelitkowie. Jej dalsze losy są nieznane.

Więcej o: