Chmielno. Kierowca "wydmuchał" pięć promili podczas kontroli policji. "Wyraźne oznaki niedyspozycji"

8 marca po godzinie 13 policjanci przeprowadzili kontrolę drogową w Chmielnie, podczas której zatrzymali kierowców peugeota oraz volkswagena. Obaj byli pijani. Badanie stanu trzeźwości tego drugiego wykazało, że 34-latek miał niemal pięć promili alkoholu w organizmie.

Jak czytamy na stronie pomorskiej policji, funkcjonariusze z kartuskiej komendy zatrzymali w środę dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich, 44-letni kierowca peugeota, był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a podczas kontroli miał 1,6 promila we krwi. Wynik drugiego był jeszcze bardziej szokujący.

Zobacz wideo Z pobocza udało się wyjechać, ale uciec przed policją już nie. Pijany kierowca stracił prawo jazdy

Chmielno. 34-latek prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Miał 5 promili alkoholu w organizmie

Opisując całe zajście policjanci stwierdzili, że kierowca volkswagena wykazywał w trakcie kontroli "wyraźne oznaki niedyspozycji" spowodowanej spożyciem znacznej ilości alkoholu.

"Podczas czynności z mężczyzną był utrudniony kontakt, ponadto wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowi zbadali jego trzeźwość, a badanie alkomatem wykazało, że 34-latek ma w swoim organizmie blisko 5 promili alkoholu" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Protest przeciw wojnie w Ukrainie, Gdańsk, Plac Solidarności, luty 2022r. Pomorze. Wielki wiec solidarności z Ukrainą. "Bądźmy w tym dniu razem"

Miał pięć promili alkoholu we krwi i usiadł za kierownicą. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności

Nieodpowiedzialny kierowca volkswagena to mieszkaniec powiatu kartuskiego. Zarówno on, jak i 44-letni kierowca peugeota staną przed sądem w związku z przestępstwami drogowymi, które popełnili. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna, kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

44-latek, który już wcześniej miał konflikt z prawem, odpowie dodatkowo za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu.

63-latka zmarła na miejscu Śmiertelne potrącenie w Nowym Miasteczku. Nie żyje 63-letnia piesza

Więcej o: