Lisewo Malborskie. Skandaliczne zachowanie uczniów szkoły podstawowej. Wszystko transmitowali na TikToku

Szokująca sytuacja miała miejsce w jednej z placówek edukacyjnych zlokalizowanych w powiecie malborskim. Uczniowie obrażali nauczycielkę w trakcie zajęć lekcyjnych, a swoje poczynania transmitowali na TikToku. Czterech z nich odpowie za to przed sądem rodzinnym.

Do szokujących scen doszło w Lisewie Malborskim, w szkole podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. W miniony poniedziałek (6 marca) na popularnej wśród dzieci platformie TikTok pojawiła się transmitowana na żywo około 5-minutowa relacja. Uwiecznieni na niej uczniowie obrażali swoją nauczycielkę i z rozbawieniem wykonywali polecenia obecnych na czacie komentatorów.

Zobacz wideo Lenka i Jan Kliment zabawiają fanów na Tik Toku

Obrażali swoją nauczycielkę. Wszystko transmitowali na TikToku

"Niech pani mnie nie wk...", "Pakujemy walizy i wy... stąd" - to tylko kilka z wulgarnych wypowiedzi, jakie padają na zaledwie 5-minutowym nagraniu. Uczniowie jednej ze starszych klas sprzeczają się na nim ze swoją nauczycielką, twierdząc, że rzekomo niczego nie nagrywają. Słychać krzyki, a bohaterowie nagrania wykonują niektóre polecenia pisane przez użytkowników aplikacji obecnych na transmisji.

Kobieta za kierownicą, zdjęcie ilustracyjne Białystok. Chcą podbudować pewność kobiet za kierownicą. "Na drodze wszyscy jesteśmy równi"

Sprawę skandalicznego zachowania uczniów nagłośnił "Dziennik Bałtycki", do którego napisał jeden z oburzonych czytelników. We wtorek przedstawiona w złym świetle szkoła potwierdziła, że nagranie pochodzi z lekcji odbywających się w jej murach. Do całej sytuacji odniósł się również dyrektor SP w Lisiewie Malborskim Patryk Dobrzyński.

- To nie jest klasa, która nie sprawia problemów, ale do tej pory nie były one tak rażące. Wcześniej na bieżąco działaliśmy na poziomie szkoły lub kiedy była taka potrzeba, prosiliśmy o pomoc specjalistów. A to był pierwszy taki rażący przypadek, który wszyscy mogli zobaczyć na filmiku - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosyjska uczennica namalowała proukraiński obrazek. Teraz jej rodzina ma kłopoty Rosja. Namalowała antywojenny obrazek. Dyrektor szkoły zadzwonił na policję

Znieważyli nauczycielkę. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym

- Policjanci przyjęli od nauczycielki zawiadomienie o znieważeniu funkcjonariusza publicznego, bo taki status ma nauczyciel, zabezpieczyli film i przesłuchali świadków. Ustalili, że sprawa dotyczy czterech uczniów - dwójki w wieku 14 lat i dwójki 15-letnich. Wykonane zostały wszystkie czynności i przygotowane materiały do wysłania do sądu, który został poinformowany o tej sytuacji - powiedziała st. asp. Sylwia Kowalewska, oficerka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Złożony do sądu we środę wniosek miał również dotyczyć używania wulgaryzmów i przejawów demoralizacji. Czwórka uczniów odpowie za popełnione czyny karalne przed sądem rodzinnym.

Więcej o: