Pomorze. Zdziczały byk uciekł z okolic Bojana i biega po lasach. Właściciel prosi o pomoc

Zdziczały byk biegający po lesie to widok, na który można napotkać się na spacerze w okolicach Bojana leżącego w województwie pomorskim. Lokalizacja zwierzęcia wciąż ulega zmianie, ostatnio widziany był w Gdyni. Nadleśnictwo prosi osoby, które go zauważą o kontakt z właścicielem zwierzęcia.

Nadleśnictwo Gdańsk otrzymało nietypową prośbę od Pana Tadeusza, którego byk postanowił uciec do lasu. Właściciel apeluje o pomoc, zwierzę jest dziko usposobione.

Zobacz wideo Byk spacerował ulicami miasta. Policjanci zmuszeni do interwencji

Pomorskie. Byk przemieszcza się po lasach. Ostatnio widziany był w Gdyni.

"Wczoraj byk był widziany, jak przekraczał ulicę Marszewską w Gdyni w stronę Wiczlina, Bojana" podaje Nadleśnictwo Gdańsk, Lasy Państwowe w komunikacie na portalu społecznościowym. Ponadto podaje kontakt, w razie ustalenia lokalizacji byka.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Nadleśnictwo prosi, aby nie zbliżać się do byka, ponieważ zwierzę przebywało dotąd w otwartej hodowli, więc ma zdziczałe usposobienie. Każda próba podejścia do niego może skończyć się ucieczką zwierzęcia do dalszych rejonów lasu, tym samym utrudniając poszukiwania.

Rondo Praw Kobiet w Gdańsku Gdańsk ma rondo Praw Kobiet. "Na okrągło" ma przypominać o równości i wolności decydowania

Byki bywają niebezpieczne w kontakcie z ludźmi

Byki są określane jako jedne z najgroźniejszych udomowionych zwierząt, ze względu na swoją siłę i nieprzewidywalne zachowanie. W razie bliskiego kontaktu ze zwierzęciem należy pamiętać o zachowaniu kilku zasad bezpieczeństw, o których wspomina portal moocall, pozwalających na uniknięcie ataku. W przypadku zetknięcia się z samotnym osobnikiem nie należy odwracać się tyłem do byka, ponieważ to może pozwolić poczuć się swobodniej zwierzęciu i wydłuży czas reakcji zaatakowanej osoby. Jeżeli dojdzie do osaczenia, byk okazuje zdenerwowanie sygnałami takimi jak: prostopadłe ustawienie się, potrząsanie głową z boku na bok, drapanie ziemi, czy trzęsienie się. W takim wypadku należy powoli wycofać się do tyłu. Trzeba mieć na uwadze, że byki są najniebezpieczniejsze w fazie ucieczki albo walki. Zwierzę, które dostrzeże, że nie jest rzucane mu wyzwanie, może się wycofać.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Trzebuchów. Tragedia w gospodarstwie. Stado byków stratowało mężczyznę

Więcej o: