Marika, nastoletnia mistrzyni świata karate, uratowała przechodnia. Inni nie reagowali

17-letnia Marika Lasota jest mistrzynią świata w karate. Ostatnio jednak wykazała się nie sportowymi umiejętnościami, ale bohaterską postawą, dzięki której uratowała życie przechodnia w Szczecinie. Było to możliwie, bo Marika, w przeciwieństwie do innych świadków zdarzenia, zareagowała we właściwy sposób.

Sytuacja, do której doszło w ubiegłym tygodniu, została opisana przez portal gs24.pl. Nastolatka wracała ze szkoły, gdy nagle spostrzegła mężczyznę leżącego na chodniku przy placu Rodła. Marika przeskoczyła murek, podbiegła do mężczyzny, obróciła go na plecy i rozpoczęła reanimację.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Nastolatka ze Szczecina uratowała przechodnia. Udzieliła pierwszej pomocy. Inni świadkowie zdarzenia nie reagowali

- Był siny na twarzy. Usta miał całkiem białe. Nie oddychał. Byłam przekonana, że nie żyje, bo nie dawał żadnych znaków życia. Jego klatka piersiowa się nie unosiła. Nie zauważyłam, kiedy ten pan wziął pierwszy oddech. To pomagająca mi Ukrainka powiedziała, że już oddycha. Był przytomny, kiedy podeszli do niego ratownicy. Nawet zaczął coś mówić - relacjonuje zdarzenie Marika.

W Szczecinie malują skrzyżowania na niebiesko, choć ministerstwo kręci nosem. O co chodzi?W Szczecinie malują skrzyżowania na niebiesko, choć ministerstwo kręci nosem. O co chodzi?

Choć w pobliżu stało kilku dorosłych, nikt nie zareagował. A Marika zrobiła wszystko tak, jak należy - wykręciła numer alarmowy 997, a gdy nikt nie odbierał, podała telefon stojącej obok kobiecie i rozpoczęła masaż serca.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Ostrów Wlkp. Pijany 19-latek zmarł, koledzy mu nie pomogli. Odpowiedzą za to

Rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel podkreśliła, jak ważna była postawa nastolatki. Przekazała również informacje na temat przechodnia uratowanego przez Marikę. Powiedziała, że 57-latek w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił na obserwację do jednego ze szczecińskich szpitali.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Reanimacja przechodnia w Szczecinie. Bohaterski czyn Mariki Lasoty - mistrzyni świata w karate

Marika Lasota to mistrzyni świata karate WKA. "Mistrzyni Świata WKA Marika Lasota mistrzynią podejmowania ważnych - bo ratujących życie - decyzji! Wielkie brawa za postawę godną karateczki! Cieszymy się, że w swoich szeregach mamy taką wojowniczkę" - czytamy w poście opublikowanym przez Klub Karate Bushikan na Facebooku.

Więcej o: