Radny o nagich zdjęciach w interpelacji. "To nie moje", "Lubicie oglądać starszego pana - wasza sprawa"

W interpelacji radnego Szczecina znalazły się zdjęcia, na których było widać obitego w szybie nagiego mężczyznę. Polityk przyznał, że dołączył fotografie do dokumentów, ale nie przyglądał się im. "Jak lubicie oglądać nagiego, starszego pana - wasza sprawa" - napisał Dariusz Matecki, dodając, że zdjęcia zostały już usunięte z BIP, a ich autor poinformowany o tej sytuacji.

Interpelacja radnego Szczecina, lidera zachodniopomorskiej Solidarnej Polski Dariusza Mateckiego dotyczyła prośby mieszkańców o interwencję u miejskiego Kierownika Referatu ds. Organizacji Ruchu. W piśmie zaznaczono, że część mieszkańców skarży się na utrudnienia, z którymi muszą się mierzyć w pobliżu garaży, które są zastawiane. Wówczas dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji czy nawet rzucania gróźb, co kończyło się interwencjami policji lub strażników miejskich. W związku z tym mieszkańcy wnioskują o rozszerzenie strefy ruchu oraz zamontowanie znaków "zakaz postoju" na całym odcinku drogi.

Zobacz wideo W cztery dni trzykrotnie naruszył przepisy i uzbierał 28 punktów karnych

Radny Szczecina udostępnił zdjęcia mieszkańców. Na jednym z nich w szybie odbija się nagi mężczyzna

Na prośbę mieszkańców w sprawę zaangażował się Dariusz Matecki. "Proszę o informację, dlaczego prośby mieszkańców nie zostały spełnione?" - dopytywał radny w interpelacji, do której dołączył m.in. mapkę z zaznaczonym położeniem drogi i spornych garaży. W dokumencie znalazło się także ponad 40 zdjęć zrobionych przez samych mieszkańców Szczecina, którzy mieszkają w okolicy i przez okna mieszkań dokumentowali konfliktowe sytuacje. 

Na jednym ze zdjęć widać szybę, w której odbija się nagi mężczyzna. Fotografia zrobiona przez mieszkańca umknęła uwadze radnemu, jak i miejskim urzędnikom, do których trafiły dokumenty. Zdjęcia zauważył dopiero bloger "ToNiePrzejdzie", który nagłośnił sprawę za pośrednictwem Twittera.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Całymi dniami leżałam w łóżku. Nie chciało mi się nawet przebierać z piżamyŁódzkie. Coraz więcej młodych potrzebuje pomocy psychiatry. "Znalezienie na cito graniczy z cudem"

Dariusz Matecki tłumaczy zdjęcia dołączone do interpelacji

Do sprawy szybko odniósł się Dariusz Matecki, który podkreślił, że nie przyglądał się wszystkim zdjęciom nadesłanym przez mieszkańców. Zaznaczył też, że wyżej wspomniana fotografia została już usunięta. 

"Wiernych fanów na czele z ToNiePrzejdzie informuję, że niestety to nie moje zdjęcia. Mieszkaniec je podesłał i przekazałem dalej do Urzędu Miasta bez przyglądania się. Jak lubicie oglądać nagiego, starszego pana - Wasza sprawa. Zdjęcia z BIP zniknęły, a mieszkańca poinformowałem" - napisał Dariusz Matecki. Do wpisu dołączył też zrzut ekranu z rozmowy z mieszkańcem, który przesłał politykowi zdjęcia. 

Randka zakończyła się kradzieżąPoszła na randkę i okradła mężczyznę. Może jej grozić pięć lat więzienia

Więcej o: