Pijany 19-latek bez prawa jazdy miał nie zatrzymać się do kontroli. "Uderzył czołowo w radiowóz"

Funkcjonariusze ze Świebodzina próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę busa jadącego niemal 100 km/h. Jak podaje komenda, ten nie zastosował się jednak do ich poleceń i zaczął uciekać, więc funkcjonariusze udali się za nim w pościg. Okazało się, że kierujący pojazdem miał znajdować się pod wpływem alkoholu, nie posiadać prawa jazdy i podróżować wraz z dwoma nieletnimi pasażerkami.

Do zdarzenia doszło 4 marca. Jak relacjonuje KPP Świebodzin, gdy patrol kontrolujący prędkość pojazdów w miejscowości Borów chciał zatrzymać busa, jego kierowca zawrócił i zaczął uciekać. 19-latek miał popełnić przy tym szereg wykroczeń, a kolejnego dopuścić się, gdyż już został dogoniony przez policjantów. "Uciekinier nie zamierzał (...) się poddać i uderzył czołowo w radiowóz, stwarzając zagrożenie dla policjantów, a także przewożonych przez siebie pasażerów" - czytamy. 

Zobacz wideo Świebodzin. Pościg policji za pijanym kierowcą

Świebodzin. Pijany kierowca miał stawiać opór policjantom

Jak podają policjanci, mężczyzna kierujący busem nie chciał otworzyć drzwi, dlatego funkcjonariusze byli zmuszeni wybić szybę w jego pojeździe i wyciągnąć uciekiniera siłą. W zdarzeniu ucierpieli dwaj policjanci, którzy z obrażeniami trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 19-latek nie odniósł żadnych obrażeń.

Na pokładzie busa znajdowały się także dwie nieletnie pasażerki. One również nie zostały ranne w zdarzeniu - czytamy w komunikacie. Jak podaje komenda, badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał promil alkoholu we krwi. Ponadto miał nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Bydgoskie Kamractwo Rodaków złożyło kwiaty pod tablicą Romana Dmowskiego Bydgoszcz. Nie odbędzie się marsz Kamratów. Miasto zakazało, sąd podtrzymał

19-latek ze Świebodzina miał jechać bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. Może grozić mu do pięciu lat pozbawienia wolności

Sprawą zajmuje się aktualnie Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. 19-letni kierowca może usłyszeć zarzut niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, umyślnego uszkodzenia radiowozu, uszkodzenia ciała oraz szeregu innych wykroczeń, w tym prowadzenia pojazdu bez należytych uprawnień.

Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do pięciu lat, a także dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Może również zostać ukarany grzywną oraz zobowiązany do wpłaty 5 tysięcy złotych na cele społeczne.

Lubelszczyzna. Pijany kierowca wjechał do rzeki. Chciał zatankować Pijany kierowca wjechał do rzeki. Tłumaczył, że chciał zatankować

Więcej o: