Cerekwica. Kierowca czarnego auta zaczepiał uczennicę. Pilny apel szkoły, sprawa została zgłoszona

Kierowca czarnego samochodu zaczepiał uczennicę Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Mężczyzna odjechał po zdecydowanej odmowie ze strony dziewczynki. Placówka wydała komunikat, w którym prosi rodziców o ostrożność. Sprawa trafiła na policję.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Cerekwica, w województwie wielkopolskim. W piątek 3 marca w godzinach popołudniowych na ulicy Piaskowej przy jednej z uczennic tamtejszej szkoły podstawowej zatrzymał się czarny samochód wyposażony w przyciemniane szyby. Siedzący w środku mężczyzna zaproponował dziewczynce podwiezienie do domu. Gdy dziecko zdecydowanie odmówiło, kierowca odjechał.

Zobacz wideo Katowice. Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Sosnowca, który przyznał się do zabójstwa 11-letniego Sebastiana

Zaczepiał uczennicę. Szkoła wydała komunikat

"Drodzy Rodzice. Otrzymaliśmy POTWIERDZONĄ INFORMACJĘ, że dziś w godzinach popołudniowych na ulicy Piaskowej obok naszej uczennicy zwolniło czarne auto z zaciemnionymi szybami i po otwarciu okna nieznajomy mężczyzna siedzący za kierownicą zaczął namawiać uczennicę na podwózkę. Po zdecydowanej odmowie ruszył dalej" - brzmi komunikat opublikowany na Facebooku przez Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy.

Dowiedziawszy się o niebezpiecznym incydencie, dyrekcja placówki edukacyjnej niezwłocznie zawiadomiła policję. Zadbano również o poinformowanie rodziców na temat obecności niepokojącego mężczyzny.

"Prosimy o rozmowę z dziećmi i w razie jakiejkolwiek analogicznej sytuacji kontakt z posterunkiem policji w Tarnowie Podgórnym tel. 47 771 48 60" - napisano w Facebookowym poście.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Uczennice miały być nagrywane w toalecie legnickiego liceum Legnica. Licealistki miały być nagrywane w szkolnej toalecie

Fala dorosłych zaczepiających dzieci. To nie jedyny taki przypadek

W komentarzach pod postem szkoły zaroiło się od doniesień na temat podobnych incydentów. Jeden z nich został opisany na profilu Rokietnica Razem. Dziecko internautki zostało zaczepione przez mężczyznę pod jednym ze sklepów sieci Biedronka. Na szczęście chłopcu udało się odjechać bezpiecznie rowerem. Inne zdarzenie opisano na grupie Smochowicka Grupa Inicjatywna. Córka użytkownika, który przedstawił całą sytuację, była zaczepiana przez mężczyznę w czarnym samochodzie, w trakcie powrotu ze szkoły. Dziewczynce udało się zgubić podejrzanego mężczyznę. Obie sprawy trafiły na policję. W przypadku drugiego zgłoszenia udało się zabezpieczyć nagranie z lokalnego monitoringu.

Marcus R. Niemcy: 45-letni pedofil skazany. Skrzywdził kilkanaścioro dzieci

Więcej o: