Biała Podlaska. Wypadek polskiego wojskowego śmigłowca MI-24. Cztery zastępy w akcji

Na lotnisku w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) doszło do "katastrofy wojskowego śmigłowca" - informuje portal remiza.pl. Chodzi o maszynę MI-24. Poszkodowana została co najmniej jedna osoba. Dowództwo Generalne doprecyzowało, że doszło do wypadku, w którym "uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca".

"Biała Podlaska, na lotnisku doszło do katastrofy wojskowego śmigłowca MI-24. Jedna osoba została poszkodowana, na miejscu działają 4 zastępy" - podaje na Twitterze portal remiza.pl

Biała Podlaska. Wypadek polskiego śmigłowca MI-24. Na pokładzie miały być trzy osoby

Według portalu na pokładzie wojskowej maszyny znajdowały się trzy osoby. Jedna została przetransportowana do szpitala. Nie doszło do pożaru maszyny, jednak do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej

Zobacz wideo Śmigłowiec nowej generacji SB-1 Defiant

O wypadku poinformowało też Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. "6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w terenie niezabudowanym, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego, w wyniku którego uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń" - czytamy na Twitterze. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wypadek polskiego MI-24. Przyczyny wyjaśni Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego

"Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego" - dodano w kolejnym wpisie.

Słupki graniczne przy granicy polsko-białoruskiej, styczeń 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Walczą o 240 tysięcy złotych. Rusza pierwszy proces o zadośćuczynienie za push-backi

Do wypadku doszło rano. Bialska straż pożarna dostała wezwanie ok. godz. 9:20. Miejsce zdarzenia jest zabezpieczane. 

Rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Tomasz Stachyra w rozmowie z polsatnews.pl przekazał, że na miejsce wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Jednocześnie zaznaczył, że nie może udzielić więcej informacji w sprawie ze względu na to, że zdarzenie miało miejsce na terenie wojskowym.  

MI-24 to ciężko śmigłowiec bojowy opracowany jeszcze w Związku Radzieckim. Na stanie jednostek Sił Zbrojnych RP jest ich kilkadziesiąt. 

Policja, zdjęcie ilustracyjneZapłakany 6-latek błąkał się po ulicach, bo szukał taty. Pomogli policjanci

Więcej o: