19-letni kierowca wpadł w poślizg, auto dachowało. Zginął na miejscu wraz z 18-letnim pasażerem

Wyjątkowo tragicznie zakończył się weekend dla dwóch nastolatków w miejscowości Adamów w powiecie Lipskim. Kierowca stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg, co doprowadziło do dachowania i uderzenia w drzewo. Zginął na miejscu razem z pasażerem.

Wypadek miał miejsce w sobotę 4 marca na drodze powiatowej nr 1919 w Adamowie około godziny 16:50. Śmierć w wyniku dachowania i rozbicia się o drzewo poniósł 19-letniki kierowca i 18-letni pasażer samochodu osobowego - jak poinformowała Policja Lipsko.

Pociąg Polregio ze Szczecina do Gryfina na zwodzonym moście w PodjuchachJedziesz dłużej i... płacisz więcej. Pasażerowie się irytują, Polregio odpowiada: To nie jest podwyżka

Nie udało się uratować nastolatków

- Dwie osoby były zakleszczone w pojeździe, nieprzytomne, bez oznak życia. Strażacy zabezpieczyli teren. Ratownictwo medyczne było na miejscu, lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn - przekazał Przemysław Iwan ze straży pożarnej w miejscowości Lipsko dla TVN Warszawa.

Na miejscu obecny był również prokurator, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Sienna, dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostrowca Świętokrzyskiego i dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z miejscowości Lipsko.

Zobacz wideo 21-latek jadąc BMW, przeciął rondo i uderzył w tył forda

Wypadek zablokował drogę powiatową

Utrudnienia szacowane były początkowo na dwie godziny, lecz procedura przedłużyła się do czterech, aby ustalić dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Podczas działań służb kierowców obowiązywał objazd przez Sarnówek, Dąbrówkę i Eugeniów. Policjanci zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Tragiczny wypadek pod Zamościem. Nie żyje jedna osoba, pięć zostało rannychZalesie. Czołówka z udziałem autokaru z przedszkolakami.

Statystyki wypadków na drogach z soboty

Obecna pogoda nie sprzyja bezpiecznej jeździe, dlatego tak ważne jest, aby zachować czujność podczas podróży. Zwłaszcza w weekendy na drogach kierowcy przemierzają dłuższe dystanse. Tylko w czasie minionej doby na drogach doszło do 36 wypadków, w których zginęło pięć osób, a 40 zostało rannych - informuje Polska Policja na Twitterze.

Więcej o: