Warszawa. Rafał Trzaskowski interweniuje ws. afery w Teatrze Kwadrat. Zapadły pierwsze decyzje

Ostatnimi czasy media obiegła pogłoska o nadużyciach, których miał dopuszczać się dyrektor Andrzej Nejman wobec pracowników Teatru Kwadrat. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział kontrole oraz przeprowadzenie konkursu na osobę, która będzie kierowała teatrem.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział przeprowadzenie doraźnych kontroli w Teatrze Kwadrat. Jak przekazał, w ciągu ostatnich dwóch tygodni dyrekcja Biura Kultury z ramienia miasta przeprowadziła spotkania z 17 pracownikami teatru, w których skład weszli zarówno aktorzy, jak i pracownicy administracyjni i techniczni.

Zobacz wideo Załoga Teatru Dramatycznego o zawieszeniu Strzępki: Brutalne wykorzystanie stanowiska, prewencyjna cenzura

Rafał Trzaskowski wydał decyzje ws. Teatru Kwadrat w Warszawie

Prezydent Warszawy zadecydował, że zostanie przeprowadzony konkurs na nowego dyrektora teatru, a ponadto mają zostać przeprowadzone kontrole tej instytucji. "W związku z informacjami dotyczącymi sytuacji w Teatrze Kwadrat Prezydent m. st. Warszawy podjął decyzje o przeprowadzeniu w instytucji doraźnej kontroli w obszarach, które wymagają wyjaśnienia" - brzmi komunikat ratusza.

Do czasu wyjaśnienia sprawy teatr będzie działał bez zmian.

Szymon HołowniaSondaż. Komu ufają Polacy? Hołownię wyprzedził nawet Kaczyński

Oskarżenia w Teatrze Kwadrat w Warszawie - czego dotyczą?

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", na początku lutego pojawiły się doniesienia o tym, że dyrektor Teatru Kwadrat w Warszawie, Andrzej Nejman, rzekomo miał nadużywać alkoholu w czasie pracy i poniżać osoby pracujące na stanowiskach administracyjnych. Pracownicy dowodzili, że wśród załogi teatru generowało to ogromny stres. Sam Nejman odparł zarzuty - zapewnił, że dba o dobrostan swoich pracowników, a "kłóci się jedynie z żoną". 

Przed oskarżeniami pracowników, Andrzej Nejman miał cieszyć się dużym poparciem, a jego kadencja jako dyrektora teatru miała zostać przedłużona. Zgodnie z decyzją władz Warszawy, tak się jednak nie stanie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl.

Danuta Szaflarska"Jak przestanę grać, to wtedy już mogę umrzeć". Szaflarska spędziła 80 lat na scenie

Więcej o: