Spowiadała się na Jasnej Górze. Od księdza usłyszała: Nie odsuwaj się dziecko, chcę zobaczyć cycuszki

Poseł Lewicy Robert Biedroń podzielił się na Facebooku wyznaniem 15-letniej Marty, która podczas spowiedzi usłyszała od księdza pytanie o jej stosunki z chłopcami. W jednym z komentarzy pod postem pojawiła się relacja kobiety, która jako nastolatka spowiadała się na Jasnej Górze. "Do kościoła chodzę tylko wtedy gdy mnie przymuszają okoliczności typu śluby, chrzty" - napisała.

Robert Biedroń udostępnił na profilu na Facebooku fragment rozmowy 15-letniej Marty, która spowiadała się w konfesjonale. Jest to cytat ze wspomnień Marty Śliwickiej, która jako nastolatka miała usłyszeć od księdza oburzające pytanie. Duchowny chciał bowiem wiedzieć, jak u niej wyglądają "stosunki z chłopcami", co podkreślił dwukrotnie. Pod wpisem polityka Lewicy pojawiło się dużo komentarzy. Jeden z nich jest szczególnie szokujący. 

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Jedna z komentujących opisała swoją spowiedź na Jasnej Górze. Ksiądz miał zapytać o "cycuszki"

"Miałam 16 lat gdy podczas spowiedzi ksiądz (paulin na Jasnej Górze) zbliżył twarz do kraty i powiedział: 'Nie odsuwaj się dziecko, bo chciałbym zobaczyć Twoje śliczne cycuszki'. Wstałam i wyszłam. Od tamtej pory, a minęło już 60 lat, do kościoła chodzę tylko wtedy gdy mnie przymuszają okoliczności typu śluby, chrzty ew. pogrzeby i czuję się z tym bardzo dobrze" - napisała pani Elżbieta, której komentarz zebrał wiele reakcji. 

Nieznane drony atakują Rosję, Rosjanie wpadają w panikę. Zdjęcie ilustracyjne. Nieznane drony atakują Moskwę. Rosjanie wpadają w panikę. "Nie pozostaną bezkarni"

"Byłam w takiej sytuacji i dałam pięścią w twarz. Ale to był młody ksiądz. Nie miał jeszcze takiego autorytetu (nadęcia - tak nazywam to z perspektywy). Mój tata był ex-boxerem i pokazał mi jak się bić. Co było mylące, bo wyglądałam na nieśmiałą, miłą dziewczynkę. Celowo sobie takie wybierają. Ja miałam ok. 14 lat. Przed bierzmowaniem" - brzmi jeden z komentarzy pod wpisem pani Elżbiety.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ksiądz (zdjęcie ilustracyjne) Ksiądz i b. dyrektor podstawówki skazany za posiadanie dziecięcej pornografii

Kobieta została zapytana o to, czy ma "dowody na swoje słowa". "Dowodem na to jest tylko moja pamięć i doznanie. Tkwi to we mnie już tyle lat i pamiętam wszystko z tym związane, nawet jak byłam wtedy ubrana i jaka była pogoda. I pamiętam, co mi wtedy powiedział mój tata, gdy się o tym dowiedział. Wystarczy niedowiarku? I jeszcze jedno. Nie należę do świata celebrytów żeby pisać byle zaistnieć" - odpowiedziała kobieta.

Ksiądz Kościoła katolickiego (zdjęcie ilustracyjne) Lublin. 37-letni ksiądz podglądał mężczyzn w toalecie. Jest decyzja kurii

************

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatków między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>> 

Więcej o: