Zaginęła 17-letnia Kamila Wierzbicka. Nastolatka jest w widocznej ciąży. Policja z Gdyni prosi o pomoc

W Gdyni trwają poszukiwania 17-letniej Kamili Wierzbickiej. Nastolatka, która jest w widocznej już ciąży, od kilku dni nie kontaktowała się z rodziną. Policja prosi o pomoc w ustaleniu miejsca jej pobytu.

Policjanci z komisariatu policji w Gdyni - Śródmieściu prowadzą poszukiwania 17-letniej Kamili Wierzbickiej. Nastolatka samowolnie oddaliła się z miejsca swojego zamieszkania i nie utrzymuje kontaktu z bliskimi.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tak może wyglądać wykorzystanie dronów w ratownictwie. Operacja "Znajdź i uratuj"

Gdynia. Policja poszukuje 17-letniej Kamili Wierzbickiej

Nastolatka samowolnie wyszła ze swojego domu we wtorek 28 lutego. Od tej pory nie kontaktowała się ze swoją rodziną. Kamila Wierzbicka ma około 160 cm wzrostu oraz szczupłą budowę ciała. Jest też w widocznej ciąży. Dziewczyna ma długie, ciemne włosy i oczy koloru piwnego.

W dniu zaginięcia była ubrana w zieloną bluzę, kurtkę w kratkę, niebieskie jeansy oraz beżowe kozaki. "W przypadku posiadania informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu 17-latki lub ustalenia jej miejsca pobytu, mundurowi proszą o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni - Śródmieściu tel. 47 74 21 155 (dyżurny jednostki) lub pod numerem alarmowym 112" - przekazała podkom. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Piec na węgiel Bydgoszcz. Co piąty mieszkaniec kłamał, chcąc wyłudzić dodatek węglowy

Co możemy zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Jak przekazuje portal zaginieni.pl, nie musimy czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zebrać jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach. Konieczne jest również aktualne zdjęcie zaginionej osoby, które należy przekazać policji. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami, które mogą wiedzieć, gdzie może znajdować się poszukiwana osoba, z przyjaciółmi, znajomymi. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane osoby zaginionej jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Madeleine McCann 21-latka mówiła, że jest Madeleine McCann. To nie pierwsza taka sytuacja

Więcej o: