Nie chciała uśpić psa. 33-letni właściciel zwierzęcia rzucił się z pięściami na lekarkę weterynarii

33-latek został zatrzymany przez policjantów z Otwocka po tym, jak zaatakował lekarkę weterynarii. Powodem ataku było to, że kobieta odmówiła uśpienia psa.

Lekarka weterynarii przyszła na komendę policji w Otwocku (województwo mazowieckie) i opowiedziała o sytuacji, która spotkała ją w gabinecie. Z jej relacji wynikało, że do przychodni wszedł znany jej z wcześniejszych wizyt mężczyzna. Razem z nim, bez smyczy i kagańca, był także pies. Mężczyzna zażądał od lekarki, by uśpiła zwierzę. 

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

Lekarka odmówiła uśpienia psa. Właściciel zwierzęcia rzucił się na kobietę z pięściami

Lekarka odmówiła uśpienia psa. - Mężczyzna wpadł w szał i rzucił się na nią z pięściami, chcą ją w ten sposób zmusić do wykonania tego zabiegu. Na dodatek w wyniku tej agresji w pewnym momencie rzucił się na nią również przyprowadzony przez niego pies, który ją pogryzł. Wówczas natychmiast wybiegła z gabinetu i wezwała pogotowie. Załoga karetki zabrała ją do szpitala - przekazała w komunikacie rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku mł. asp. Paulina Harabin. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Nie mam pretensji. Staram się wszystko rozumieć". Dziewięć miesięcy czekania na zgodę na wykonywanie zawodu

Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość agresora. Za atak odpowiedzialny był 33-letni mieszkaniec Otwocka. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany na terenie Warszawy, a następnie przewieziony na komendę. Sprawcy przedstawiono już zarzuty dotyczące zmuszania przemocą lekarza weterynarii do określonego zachowania oraz narażenia jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 

Prokuratura objęła 33-latka policyjnym dozorem połączonym z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Niestety nie wiadomo, co stało się ze zwierzęciem

Portugalscy ratownicy uratowali psa uwięzionego przez 200 godzin Turcja. Portugalscy ratownicy uratowali psa 200 godzin po trzęsieniu ziemi

Więcej o: