Podlasie. Stado żubrów przebiegło drogę do Krynek. "Piesi mają pierwszeństwo" [WIDEO]

Na wyjątkowy widok trafili kierowcy na jednej z dróg wiodących przez Podlasie. Ich trasę przecięło około setki żubrów. Udostępnione na Facebooku nagranie z nietypowego przejścia przez jezdnię obejrzano już co najmniej 33 tysiące razy.

Wideo uwieczniające przemarsz około setki żubrów przez drogę na Podlasiu na Facebookowej grupie "Magiczne Podlasie" umieścił użytkownik Mirosław Czech. Materiał w ciągu trzech dni zyskał blisko tysiąc reakcji i został odtworzony aż 33 tysiące razy.

Zobacz wideo Puszcza Białowieska ma swoją kopię zapasową w Minecrafcie

Podlasie. Stado żubrów przekroczyło drogę

Jak wynika z komentarzy zamieszczonych pod postem z nagraniem, wyjątkowy przemarsz ogromnego stada żubrów miał miejsce na drodze do podlaskich Krynek. Jako pierwszy na jezdnię wtargnął ostrożnie jeden z dorosłych osobników, który następnie zatrzymał się na chwilę na środku drogi. Po chwili w jego ślady poszły pozostałe zwierzęta, szybko i sprawnie pokonując fragment asfaltu. W tłumie biegnących kopytnych można było dostrzec również młode żubrzątka. Zwierzęta nie przejęły się obecnością stojących w pobliżu samochodów, których kierowcy spokojnie zaczekali na koniec przemarszu nietypowych pieszych.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści zapłacą więcej za wejście na szlaki. Droższe wejście na tatrzańskie szlaki. "Jest akceptacja dla podniesienia cen"

Podlaskie żubry królami dróg

Wyjątkowy widok wzbudził pozytywne odczucia u użytkowników Facebooka. "Piesi mają pierwszeństwo", "Cud natury", "I bez pasów mają pierwszeństwo na drodze. Król to król!" - to tylko niektóre z komentarzy opublikowanych pod nagraniem.

Jak można przeczytać na stronie Białowieskiego Parku Narodowego, w Polsce żyje aż 25 proc. światowej populacji tych zwierząt. Pod koniec 2021 roku było to w sumie 2429 osobników, w tym 2223 dziko żyjących i 206 w hodowli zamkniętej. W naszym kraju znajdziemy 8 wolnych populacji żyjących na terenach: Puszczy Białowieskiej, Puszczy Knyszyńskiej, Puszczy Boreckiej, Bieszczadów, zachodniej Polski, Lasów Janowskich, Puszczy Augustowskiej oraz Puszczy Rominckiej.

Więcej o: