Zaginęła 14-letnia Patrycja. Poprzednio odnaleziono ją w Gliwicach. Rodzina i policja prosi o pomoc

14-letnia Patrycja Strzebońska zaginęła po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy. Policja i rodzice apelują o pomoc w poszukiwaniach nastolatki. Na stronie komendy w Limanowie udostępniono rysopis i zdjęcie nastolatki.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tymbarku (powiat limanowski, województwo małopolskie) prowadzą poszukiwania zaginionej Patrycji Strzebońskiej. 14-latka wyszła z domu w Przenoszy 13 lutego około godziny 7:15 i od tego momentu nie wróciła do miejsca zamieszkania ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginęła 14-letnia Patrycja Strzebońska. Małopolska policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Patrycja Strzebońska ma 167 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne, proste włosy i niebieskie oczy. "Uszy normalne, nos normalny, uzębienie pełne. Znaki szczególne: blizny na nadgarstkach" - czytamy w rysopisie podanym przez policję.

W dniu zaginięcia 14-latka była ubrana w dłuższą, czarną kurtkę, czarne spodnie, czarne buty na koturnie oraz czarną czapkę z daszkiem. Miała też przy sobie czarny plecak marki Nike.

"Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osoby zaginionej o ich przekazanie do dyżurnego KPP w Limanowej tel. 47-83-45-400" - apeluje policja.

Patrycja Strzebońska zaginęła już drugi raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ostatnio udało się ją znaleźć w Gliwicach na Śląsku. Teraz jej rodzice również mają nadzieję, że uda się odnaleźć ich córkę. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W Szczecinie młodzi ludzie mają najmniejszy problem ze znalezieniem pracy. Tak wynika z danych Eurostatu. Na zdjęciu studencki korowód podczas juwenaliów Szczecin najlepszy w całej Unii. "To praca szuka człowieka, ofert jest bardzo dużo"

*************

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Zaginiony Bruno Muschalik 24-letni Bruno zaginął w Indiach. Nowe informacje po 8 latach poszukiwań

Więcej o: