Pędził S5 z prędkością ponad 200 km/h. Policja opublikowała nagranie

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę, który na drodze ekspresowej S5 przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Dokonany przez funkcjonariuszy pomiar wskazał 204 km/h. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Policja apeluje do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania 28-letniego kierowcy, który na drodze ekspresowej S5, mimo ograniczenia do 120 km/h, jechał z prędkością 204 km/h. 

Brawurowa jazda na drodze S5. 28-letni kierowca został ukarany

Jadący z nadmierną prędkością samochód osobowy zauważyli Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolujący drogę ekspresową S5 nieoznakowanym radiowozem. Mając do dyspozycji wideorejestrator, policjanci ustalili, że kierowca porusza się z prędkością 204 km/h. Oznaczało to, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 84 km/h.  

"28-latek zdawał sobie sprawę, z jakimi prędkościami się poruszał i był świadomy popełnionego wykroczenia. W związku z powyższym mundurowi na mężczyznę nałożyli mandat w wysokości 2500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych" - napisał  mł. asp. Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz wideo Jechał 204 km/h drogą ekspresową S5. Zatrzymali go dolnośląscy policjanci

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Apel dolnośląskich policjantów

Policjanci z Wrocławia zaapelowali do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Przypomnieli również, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Podkreślili, że do wykroczeń, w których główną rolę odgrywa prędkość, dochodzi nie tylko na drogach ekspresowych czy autostradach, ale także w terenach zabudowanych. W każdym z tych przypadków niebezpieczeństwo jest równie duże dla wszystkich uczestników ruchu.

Więcej o: