Ksiądz Wachowiak wraca z 4-letniego "wygnania". Zostanie proboszczem

Ksiądz Daniel Wachowiak, który zasłynął publikacjami w sieci swoich poglądów na temat m.in. polityki, szczepionek czy społeczności LGBT, ponad cztery lata temu został przeniesiony do niewielkiej parafii w Puszczy Noteckiej. W poniedziałek 20 lutego poinformował, że decyzją arcybiskupa od 1 marca zostanie proboszczem w Koziegłowach pod Poznaniem.

Ksiądz Daniel Wachowiak znany z kontrowersyjnych opinii wygłaszanych nie tylko z ambony, ale także w mediach społecznościowych, decyzją arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zostanie mianowany proboszczem w parafii pw. św. Brata Alberta w Koziegłowach (woj. wielkopolskie). Portal epoznan.pl pisze o "powrocie z 'wygnania' po czterech latach na prowincji"

Zobacz wideo Hołownia: Jestem zwolennikiem, żeby państwo z największą surowością i rzetelnością rozliczyło Kościół Katolicki

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Kontrowersje wokół poznańskiego księdza

Ponad cztery lata temu duchowny był wikariuszem parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Poznaniu. W czasie swojej posługi wielokrotnie wypowiadał się m.in. na temat szczepionek (był oburzony tym, że niektóre parafie miały wysyłać na tradycyjną kolędę jedynie zaszczepionych księży) czy społeczności LGBT. Ksiądz w ramach sprzeciwu wobec ogólnopolskiej akcji "Tęczowy piątek", mającej na celu walkę z homofobią, wystosował manifest. W piśmie przekonywał o "czyhającym zagrożeniu" i apelował do dorosłych, aby "otworzyli oczy". Swój manifest rozdał uczniom podczas lekcji religii. Zaalarmowana przez młodzież dyrekcja zgłosiła sprawę arcybiskupowi Gądeckiemu.

Ksiądz Wachowiak nie stronił także tematów politycznych. "Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta" - pisał na Twitterze duchowny po dojściu do władzy polityka PO. Upominał wiernych do spowiadania się z głupich komentarzy w Internecie czy tego, że nie uczą dzieci modlitw. Krytykował też małe dzieci uczestniczące w niedzielnych mszach świętych, bo "głośno się zachowują" - przypomina "Wyborcza"

Powrót duchownego po 4-letnim "wygnaniu"

W 2018 roku decyzją abp. Stanisława Gądeckiego ksiądz został przeniesiony z Poznania do niewielkiej parafii w Piłce znajdującej się w Puszczy Noteckiej. Nie przeszkodziło to jednak duchownemu w dalszym publikowaniu treści w mediach społecznościowych. 

Właśnie tam w poniedziałek 20 lutego kapłan zamieścił informację o powrocie do podpoznańskiej parafii. "Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, od 1 marca będę proboszczem w podpoznańskich Koziegłowach, w parafii pw. św. Brata Alberta" - napisał ks. Daniel Wachowiak na Twitterze.

Jacek Jaśkowiak Ksiądz o pomyśle prezydenta. Mówi o Sodomie

Więcej o: