Policja wraca do sprawy zabójstwa sprzed 30 lat. "Kryminalistyka zrobiła wiele kroków milowych"

W 1993 roku mieszkańcami Woli Mędrzechowskiej wstrząsnęła brutalna zbrodnia. 61-letnia Cecylia K. oraz 78-letnia Zofia L. zostały znalezione martwe w domu, w którym wspólnie mieszkały. Mimo że na miejscu zabezpieczono wiele śladów, w tym materiał biologiczny, ówczesne metody badawcze nie pozwalały na ich analizę. Po latach śledczy wracają do sprawy.

Po 30 latach policjanci z Archiwum X wrócili do sprawy zbrodni na Powiślu Dąbrowskim. Na parafialnym cmentarzu w Woli Mędrzechowskiej przeprowadzono kilka tygodni temu ekshumację szczątków dwóch kobiet. 

Zobacz wideo Śląskie "Archiwum X" rozwikłało sprawę zabójstwa sprzed 19 lat. Zatrzymano 49-latka

Zabójstwo w Woli Mędrzechowskiej nadal bez rozwiązania. Śledczy wracają do sprawy

5 stycznia 1993 roku w Woli Mędrzechowskiej (powiat dąbrowski, gmina Mędrzechów) zamordowane zostały 61-letnia Cecylia K. oraz 78-letnia Zofia L. Kobiety miały liczne obrażenia ciała, złamania żeber i kości czaszki. Dom, w którym mieszkały, wyglądał na splądrowany. Na miejscu udało się zabezpieczyć materiał biologiczny, jednak ówczesne metody nie pozwalały na jego identyfikację. 24 listopada przeprowadzono ekshumację zwłok zamordowanych. Sprawa ostatecznie została umorzona pod koniec 1993 roku. Siedem lat później wrócono do niej na chwilę, lecz bez powodzenia. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek wciąż czeka na wyjaśnienie Dlaczego śledczy do dziś nie rozwiązali sprawy Iwony Wieczorek?

Zbrodnia na Powiślu Dąbrowskiej. Policja liczy na rozwikłanie sprawy dzięki nowym metodom

Teraz do sprawy wrócił także portal tarnow.naszemiasto.pl. Jak czytamy, po latach sprawą zajęła się dąbrowska prokuratura i policjanci z ówczesnej komendy wojewódzkiej w Tarnowie. - Wyizolowane zostało DNA i jest duże prawdopodobieństwo, że ten materiał pochodzi od sprawcy - powiedział portalowi prok. Eryk Stasielak z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Zdaniem śledczych zbrodnia nie została popełniona tylko przez jedną osobę. - Od czasów zabójstwa kryminalistyka zrobił wiele kroków milowych, więc wierzę, że uda się dojść do prawdy - zaznaczył natomiast sołtys Woli Mędrzechowskiej. 

Andżelika Rutkowska zaginęła 25 lat temu Andżelika zaginęła w 1997 roku. Anonimowy darczyńca wyznaczył nagrodę

Więcej o: