Podglądał kobiety w toalecie skarbówki przez mikrokamerę. 52-latek miał ich w domu kilka

Policjanci z Poznania ujęli mężczyznę, któremu został postawiony zarzut naruszenia intymności. Jak się okazało, 52-latek podglądał kobiety w toalecie Urzędu Skarbowego w Poznaniu za pomocą umieszczonej pod umywalką mikrokamery. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodni policjanci z komisariatu Poznań Wilda otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych urzędników Urzędu Skarbowego w Poznaniu. W jednej z damskich toalet, która znajdowała się w strefie przeznaczonej tylko dla pracowników, znaleziono mikrokamerę. Funkcjonariuszom bardzo szybko udało się ustalić tożsamość podejrzanego.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Poznań. 52-leni mężczyzna podglądał kobiety w toalecie Urzędu Skarbowego

Okazał się nim pracownik techniczny US. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że 52-letni mężczyzna został zatrzymany już kilka dni temu. - Kamera została znaleziona pod umywalką, ponoć nie była jedna - przekazał anonimowy rozmówca portalu epoznan.pl. 

Po przeszukaniu w jego mieszkaniu odkryto nośniki danych oraz kolejne trzy mikrokamery

Polsko - ukraińskie smażenie pączków w lubelskim Baobabie Lublin. Polsko-ukraińskie pączki spod ręki pani Oli. "Pyszne, jeszcze ciepłe"

Mężczyźnie przedstawiono już zarzut z art. 191a kodeksu karnego, czyli naruszenie intymności. Zgodnie z nim: "Kto to utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej i bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

52-latek został objęty dozorem policji. Na podejrzanego nałożono także konieczność wpłacenia poręczenia majątkowego. Natomiast biegli muszą odczytać dane z zabezpieczonych nośników, by ustalić, jak dużo kobiet zostało poszkodowanych w tej sprawie.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

przemoc wobec dzieci - zdjęcie ilustracyjne 11-letni Karol uciekł przed przemocą. Prokuratura postawiła zarzuty rodzicowi

Więcej o: