Łódź. 65-latek od pięciu lat starał się o prawo jazdy. Zdał za 58 razem i nie kryje swojej radości

Pan Bogdan Matusiak z Łodzi od 2018 roku starał się zdać praktyczny egzamin na prawo jazdy. W końcu, po 57 nieudanych próbach, dopiął swego. Mężczyzna podzielił się radosną nowiną z redakcją "Dziennika Łódzkiego", przyznając, że jest bardzo szczęśliwy.

"Dziennik Łódzki" opisał historię pana Bogdana Matusiaka, który 15 lutego, po prawie pięciu latach starań, zdał egzamin na prawo jazdy. Mężczyzna ma 65 lat, a środowe podejście było jego 58 próbą.

Zobacz wideo Co grozi za poruszanie się pojazdem bez wymaganych uprawnień?

Łódź. Pan Bogdan od pięciu lat podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Zdał za 58 razem

Pan Bogdan sam zadzwonił do redakcji dziennika, by podzielić się radosną nowiną. Mężczyzna starał się o prawo jazdy od marca 2018 roku. Egzamin teoretyczny udało zdać mu się za pierwszym razem, ten praktyczny sprawił mu jednak więcej problemu. Mimo to, jak podkreśla gazeta, nigdy nie złożył skargi na przebieg żadnego z egzaminów. 

65-latek zaznacza, że nigdy się nie poddaje. Do egzaminów podchodził raz-dwa razy w miesiącu przez ostatnie pięć lat. - Z widzenia znam wszystkich egzaminatorów - przyznaje, dodając, że dobrze czuje się za kierownicą. - Instruktorzy także raczej dobrze oceniali moje umiejętności, zarówno na placu manewrowym, jak i na ulicach - podkreśla pan Bogdan. Gazeta dodaje natomiast, że powody oblewania przez mężczyznę egzaminu praktycznego były różne. Senior dzwonił jednak regularnie do redakcji, informując o swoich próbach. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Parking park and ride w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy Bydgoszcz. Na "Parkuj i Jedź" na razie hula wiatr. Miasto ma plan, jak to zmienić

Pan Bogdan 58 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy. Wydał na to ponad 8 tys. zł

Starania o prawo jazdy kosztowały pana Bogdana łącznie ponad 8 tys. zł. Ostatecznie zrealizować swoje marzenie udało mu się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi. W grudniu mężczyzna wykupił 20 dodatkowych godzin jazd z instruktorem, co - jego zdaniem - pomogło mu w osiągnięciu celu. - Jestem bardzo szczęśliwy! - przyznaje mężczyzna w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim". 

Instruktor nauki jazdy uczył jak nie powinno się jeździć Kursant na lekcji przejechał na czerwonym świetle. Za nim jechała policja

Więcej o: