Ciężarówka zderzyła się z pociągiem w Tychowie. Kierowca i maszynista zakleszczeni w pojazdach

Na przejeździe kolejowym w Tychowie pociąg relacji Ustka - Bielsko-Biała zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Kierowca ciężarówki oraz maszynista byli zakleszczeni w pojazdach. Z relacji służb wynika, że utrudnienia potrwają w tym miejscu do godzin popołudniowych.

Do zderzenia obu pojazdów doszło około godz. 11:30 na przejeździe kolejowym na ul. Dolnej w Tychowie (woj. zachodniopomorskie) niedaleko Koszalina. Poszkodowani zostali kierowcy pojazdów oraz kilku pasażerów. W pociągu podróżowało około 90 osób.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dojdzie do spotkania 3 prezydentów? "Może być to czynnik tworzący nowy ład w tej części świata"

Tychowo. Ciężarówka wjechała na tory kolejowe. Poszkodowani kierowcy pojazdów

Około godz. 13:00 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie przekazali, że poszkodowanych jest sześć osób. Pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Natomiast po kierowcę ciężarówki przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a po maszynistę przyjechała karetka pogotowia i oboje trafili do placówek medycznych. - Wszyscy byli przytomni, jedna z pasażerek uskarża się na ból - powiedziała sierż. sztab. Joanna Krajnik, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Białogardzie, cytowana przez Onet. - Do zdarzenia doszło na bocznym przejeździe kolejowym. Jest on oznakowany, nie miał rogatek, ale był on oznaczony prawidłowo - dodała Krajnik.

Po zderzeniu obu pojazdów pasażerowie pociągu zostali ewakuowani do autobusów zastępczych. Obecnie na miejscu zdarzenia trwa akcja ratunkowa. Siedem zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do tego zdarzenia. Służby prowadzą też czynności wyjaśniające przyczyny wypadku.

Zatrzymanie Tomasz M. z SosnowcaSosnowiec. Dożywocie za zabójstwo 11-latka. Jest wyrok w głośnej sprawie

Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów

PKP Intercity poinformowało, w związku ze zdarzeniem w Tychowie, o utrudnieniach w kursowaniu pociągów. "Z powodu wypadku na przejeździe kolejowym pociągu IC 84103/2 'Szyndzielnia' relacji Ustka - Bielsko-Biała Główna z pojazdem drogowym został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Grzmiąca - Białogard. Na wyżej wymienionym odcinku za poniższe pociągi zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa: IC nr 84103/2 'Szyndzielnia' relacji Ustka - Bielsko-Biała Główna, IC nr 48101/0 'Gwarek' relacji Katowice - Słupsk, IC nr 8306/7 'Malczewski' relacji Kołobrzeg - Kraków Główny, IC nr 3806/7 'Malczewski' relacji Kraków Główny - Kołobrzeg" - czytamy w komunikacie.

Krasnystaw. Pijana 59-latka potrąciła rowerzystkę z dzieckiem. Odpowie za zabójstwoKrasnystaw. Zarzut zabójstwa po potrąceniu rowerzystki z dzieckiem

Więcej o: