Nie żyje mł. asp. Artur Tomczak. Małopolska policja żegna kolegę. 36-latek osierocił dwójkę dzieci

Nie żyje mł. asp. Artur Tomczak. Funkcjonariusz miał 36 lat. - Przyczynił się do zatrzymania wielu różnych sprawców przestępstw - przekazał Komendant Komisariatu Policji w Żabnie (woj. małopolskie).

Młodszy aspirant Artur Tomczak z Żabna (woj. małopolskie) zmarł we wtorek (14 lutego) w szpitalu, o czym poinformowała w komunikacie tarnowska policja. Miał 36 lat. "Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę - żonę i dwójkę małych dzieci" - czytamy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pościg policjantów za pijanym kierowcą. We krwi niemal 2 promile alkoholu i brak prawa jazdy

Nie żyje mł. asp. Artur Tomczak. Rozpoczął służbę 14 lat temu

Mł. asp. Artur Tomczak rozpoczął służbę 14 lat temu. Był funkcjonariuszem Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Żabnie nieopodal Tarnowa. Zajmował stanowisko referenta. 

- To wielka strata dla policji i naszej jednostki. Był policjantem bardzo zaangażowanym w służbę, sumiennym, zdyscyplinowanym i koleżeńskim. Przyczynił się do zatrzymania wielu różnych sprawców przestępstw. Można było na nim zawsze polegać, nigdy nie odmówił pomocy - podkreślił w rozmowie z portalem Tarnów Nasze Miasto komendant komisariatu policji w Żabnie kom. Dominik Rzepecki.

Radiowóz na sygnale - zdjęcie ilustracyjne 34-latek zaalarmował służby o wybuchu, który mu się przyśnił. "Niedługo trafi do zakładu karnego"

Małopolscy policjanci żegnają kolegę

Na znak żałoby strony internetowe małopolskiej i tarnowskiej policji wyświetlają się w barwach czarno-białych.

"Jego śmierć jest ogromnym ciosem dla kochających Go najbliższych oraz wszystkich tych, którzy Go znali i cenili. Łącząc się z pogrążoną w żałobie rodziną kondolencje składa Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, Komisariatu Policji w Żabnie, a także policjanci i pracownicy Policji garnizonu tarnowskiego" - czytamy w pożegnalnym poście na Facebooku. 

Pogrzeb zmarłego funkcjonariusza odbędzie się w sobotę 18 lutego o godz. 11 w kaplicy cmentarza komunalnego w Klikowej, gdzie zostanie odprawiona msza żałobna - przekazali dziennikarze Onetu.

Policjant po służbie znalazł 2-letniego chłopca 38-latka piła w parku piwo. Płacz jej 2-letniego syna usłyszał policjant

Więcej o: