Jarocin. Kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nie żyje. "Silnik wypadł z karoserii"

Na drodze powiatowej Zakrzew-Golina (woj. wielkopolskie) doszło do wypadku samochodowego. Nie żyje 29-letni mężczyzna. Jego żona przebywa w szpitalu.

Do wypadku doszło we wtorek (14 lutego) ok. godz. 12.40 na trasie Zakrzew-Golina nieopodal Jarocina (woj. wielkopolskie). 29-letni kierowca zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo. "Siła uderzenia musiała być ogromna. W promieniu kilku metrów leżą porozrzucane elementy rozbitego auta. Silnik wypadł z karoserii" - relacjonował portal jarocinska.pl.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Patrzyła w telefon i weszła pod jadący tramwaj... cudem przeżyła

Jarocin. Nie żyje kierowca. Jego żona przebywa w szpitalu

Samochodem podróżowało małżeństwo z gminy Jarocin - 29-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta. - Pasażerka opuściła pojazd przed naszym przybyciem, natomiast wewnątrz znajdował się kierowca, którego strażacy musieli najpierw uwolnić. Następnie ratownicy medyczni wraz ze strażakami prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową - przekazał Radiu Poznań oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie kpt. Mariusz Banaszak.

Mimo reanimacji kierowca zmarł. Kobieta przebywa w szpitalu. "Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Jarocinie prowadzić będą czynności w celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku" - czytamy w komunikacie policji.

Radiowóz na sygnale - zdjęcie ilustracyjne 34-latek zaalarmował służby o wybuchu, który mu się przyśnił. "Niedługo trafi do zakładu karnego"

Wypadki na polskich drogach w 2022

Biuro Ruchu Drogowego poinformowało, że według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu w 2022 roku odnotowano 21 324 wypadków drogowych. To o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1883 osób. 

Polska jest na 26 miejscu w rankingu bezpieczeństwa drogowego wśród 31 państw uwzględnionych w raporcie Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) pod względem zgonów drogowych na milion mieszkańców - pisał portal Moto Fakty.

Warszawscy policjanci - zdjęcie ilustracyjne Policjanci pobili się na imprezie.Ten, który bronił żony, jest w szpitalu

Więcej o: