Reszel. Prokuratura postawiła zarzut nauczycielowi. Miał dotykać pośladków uczennicy

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie postawiła nauczycielowi z Zespołu Szkół im. Rataja w Reszlu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Wobec dyrektora tej samej placówki toczy się już postępowanie dyscyplinarne. Miał on nawiązać relację z jedną z uczennic szkoły.

Nauczyciel z Zespołu Szkół im. Rataja w Reszlu (woj. warmińsko-mazurskie) Andrzej M. usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej jednej z uczennic. Mężczyzna miał dotykać pośladków nastolatki. Zawiadomienie do prokuratury złożyła matka dziewczyny.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Polska jest inwigilowana przez Rosję? "Była, jest i będzie"

Reszel. Nauczyciel Andrzej M. usłyszał zarzut

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski przekazał 14 lutego, że Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie prowadzi postępowanie przeciwko Andrzejowi M. Nauczyciel miał naruszyć nietykalność uczennicy w trakcie lekcji nauki zawodu na terenie Zespołu Szkół im. Rataja w Reszlu. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła w maju ubiegłego roku matka nastolatki. - Postępowanie prowadzone przez prokuratora w części potwierdziło sytuację i Andrzejowi M. został przedstawiony zarzut. Nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień - przekazał Daniel Brodowski w rozmowie z Interią.

Reszel. Postępowanie wobec dyrektora Zespołu Szkół im. Rataja w Reszlu umorzone

27 stycznia Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie umorzyła postępowanie, dotyczące podejrzenia nadużycia dyrektora szkoły wobec jednej z uczennic. Zawiadomienie złożyła matka dziewczyny. Mężczyzna miał doprowadzić nastolatkę do wykonania innej czynności seksualnej. Doszło do umorzenia, ponieważ stwierdzono, że brakuje znamion czynu zabronionego. Prokurator stwierdził, że pokrzywdzona była pełnoletnia, a relację z nauczycielem nawiązała świadomie.

Wobec dyrektora toczy się jednak postępowanie dyscyplinarne, które ma ustalić, czy doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela - przekazał wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, cytowany przez Interię. Dodał również, że starosta kętrzyński Michał Kochanowski planuje odwołać dyrektora placówki z funkcji, w której jest zawieszony od 19 stycznia. - Przesłaliśmy pismo do starosty, że nie wnosimy uwag co do zamiaru odwołania dyrektora - poinformował wicekurator. Przekazał również, że o sytuacji powiadomiono również rzecznika dyscyplinarnego z kuratorium. Nauczyciel, któremu prokuratura postawiła już zarzuty, przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

Więcej o: