Usterka urządzeń, PKP wstrzymuje ruch pociągów przez Poznań Główny. "Jesteśmy uwięzieni od 40 minut"

Z powodu usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wstrzymany jest ruch pociągów jadących przez stację Poznań Główny. Na miejscu działają już odpowiednie służby.

AKTUALIZACJA: PKP poinformowały w rozmowie z PAP, że awaria urządzeń sterowania ruchem została już usunięta, dzięki czemu wrócił przejazd pociągów przez stację Poznań Główny. - Ekipy techniczne usunęły usterkę, w związku, z czym sytuacja na sieci kolejowej, na stacji Poznań Główny, stabilizuje się - przekazał Radosław Śledziński z PKP PLK.

Zobacz wideo Karnowski: PKP CARGO jest teraz o 90 proc. mniej warte niż w grudniu 2015 r.

Pierwsze informacje o awarii pojawiły się w poniedziałek 13 lutego po godzinie 6:15. Jak dodaje PKP, usterka spowodowała zmiany w kursowaniu pociągów przez stację Poznań Główny. Podróżni o zmianach informowani są na stacjach, przystankach i w pociągach. Informacje dostępne są także w aplikacji Portal Pasażera i na stronie www.portalpasazera.pl.

Na miejscu działają już służby, które pracują nad usunięciem usterki i przywróceniem rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Na razie nie wiadomo, jak szybko usterka zostanie naprawiona. Uruchomiono już komunikację zastępczą.

Usterka na stacji Poznań Główny. Pociągi spóźnione po kilkadziesiąt minut

"Po raz kolejny pasażerowie utknęli w pociągach. Kolejny raz nie działa system sterowania ruchem pociągów! Jesteśmy wręcz uwięzieni w pociągu od 40 minut. Nie mamy możliwości opuszczenia go z uwagi na to iż stoimy na wiadukcie! Ludzie spóźnieni do pracy, nikt nic nie wie, a my zastanawiamy się, ile godzin będziemy zmuszeni tutaj być" - napisała do portalu epoznan.pl pasażerka z pociągu relacji Krzyż Wlkp - Poznań Główny.

- Pociągi spóźnione po kilkadziesiąt minut - przekazuje kolejny rozmówca portalu. - Po raz kolejny? Najgorsze jest to, że nikt nawet nie próbuje wskazać winowajcy, a na inwestycje w poznański węzeł wydano setki mln zł - dodaje mieszkaniec Poznania

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Mur w Zakopanem tuż przy domach mieszkańców. 'Zabrali nam światło dzienne' "Zabrali nam światło". Wielki mur w Zakopanem tuż przy domach mieszkańców [WIDEO]

Na stronie portalpasazera.pl widać, że opóźnienia niektórych pociągów sięgają już 100 minut - dotyczy to m.in. pociągu na trasie Poznań Główny - Zbąszynek. Od 80 do 90 minut opóźnione są też pociągi w relacjach między Gnieznem, Wolsztynem, Świnoujściem czy relacji Bydgoszcz - Zakopane. Aktualne opóźnienia związane z usterką na stacji Poznań Główny można sprawdzać pod tym linkiem

Racibory. Otwarcie dworca kolejowego Działacze PiS oddali do użytku dworzec, "ale nie jest połączony z torami"

Więcej o: