Łódź. Bliskie spotkanie mustanga z latarnią. "Lampa uratowała mi zdrowie" [WIDEO]

W Łodzi 57-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Jego ford mustang z impetem uderzył w latarnię. Do sieci trafiło nagranie z kolizji. "Lampa uratowała mi zdrowie, a może i coś więcej" - napisał jego autor.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w czwartek 9 lutego na alei Rodziny Scheiblerów w pobliżu dworca Łódź Fabryczna. Świadek zdarzenia jechał w kierunku skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Nagle z przeciwnej strony nadjechał ford mustang, który wpadł w poślizg i z impetem uderzył w latarnię. Niewiele brakowało do tragedii.

pracownia VR Łódź. Dzięki wirtualnej rzeczywistości będą na miejscu zbrodni i zabezpieczą ślady morderstwa

"Lampa uratowała mi zdrowie, a może i coś więcej" - stwierdził świadek, który nagrał całe zajście samochodową kamerką. Filmik został opublikowany na popularnym kanale "Stop Cham" na YouTubie: 

 

Łódź. Kierowca rozbił mustanga na latarni. Wysoki mandat i punkty karne

- Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, wynika, że 57-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożną latarnię - poinformowała w TVN24 mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki. Dodała, że kierowca został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych i sześcioma punktami karymi.

Szpital (zdjęcie ilustracyjne) Zatrucie całej rodziny. Matka zmarłego 4-latka z "zespołem złamanego serca"

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Nagranie z kolizji mustanga chętnie komentują inni kierowcy. "Widzę, że moda na spektakularne rozbijanie się Mustangami dotarła ze Stanów i do nas", "Idealny przykład na rozminięcie się umiejętności i rozsądku z mocą", "Mistrz prostej i suchej nawierzchni, jak zaczynają się trudne warunki lub zakręty, to wychodzi brak umiejętności, jak w tym przypadku", "Jeździł szybko, ale bezpiecznie... do czasu" - to tylko niektóre z opinii.

Zobacz wideo Instruktor nauki jazdy nauczył, jak nie powinno się jeździć i jak dostaje się mandat
Więcej o: