Frombork. Akcja ratownicza na molo. 29-latek poślizgnął się i wpadł do wody. "Nie umiał się wydostać"

29-latek podczas biegania na molo we Fromborku poślizgnął się i wpadł do wody. Mężczyzna ugrzązł w mule i nie mógł się wydostać. Z odsieczą przyszli trzej nastolatkowie, którzy usłyszeli jego wołanie o pomoc.

Na molo we Fromborku (woj. warmińsko-mazurskie) przeprowadzono udaną akcję ratunkową. Zaangażowało się w nią trzech nastolatków oraz strażacy. Dzięki szybkiej reakcji 29-letni mieszkaniec Fromborka został wyłowiony z grząskiego mułu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Frombork. 29-latek ugrzązł w mule. Wołał o pomoc

7 lutego wieczorem wezwano pomoc do 29-letniego mężczyzny. "Około godziny 20.00 służba dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przyjęła zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na molo we Fromborku. 29-letni mieszkaniec miejscowości w trakcie biegania prawdopodobnie poślizgnął się na molo i wpadł do wody" - przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Na miejsce zostali skierowani strażacy z PSP w Braniewie. Wykorzystano również pojazd wraz z łodzią. W pomoc zaangażowali się też strażacy ochotnicy z Fromborka, policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że 29-latek przez kilkanaście minut próbował wydostać się z wody, jednak ugrzązł w mule. "Wołanie o pomoc usłyszało trzech nastolatków, którzy wydobyli biegacza z opresji" - przekazuje PSP w Braniewie.

"Przypadki pilne zapisujemy na czerwiec". Rosną kolejki do lekarzy specjalistów

Frombork. Mężczyzna szybko został wyciągnięty na brzeg

29-letni mężczyzna po wydobyciu z wody został skierowany do zespołu medycznego, który pojawił się na miejscu zdarzenia. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji, jego stan nie był poważny. "Na szczęście dzięki szybkiej reakcji to zdarzenia zakończyło się szczęśliwie" - przekazują strażacy.

Braniewo. Kundelek Pimpuś skatowany sztachetąZabił kundelka Pimpka za 50 zł. Prokuratura domaga się surowszej kary

Więcej o: