Kraków. Strzelanina w barze w centrum miasta. Rozmawiał z barmanką, odwrócił się i strzelił. Jest ofiara

Jak podaje RMF FM, zmarł mężczyzna postrzelony w centrum Krakowa. Do strzelaniny doszło w jednym z barów przy ulicy Sławkowskiej.

Jak dodają dziennikarze RMF FM, na miejscu bardzo szybko pojawili się funkcjonariusze. Po krótkim pościgu policja schwytała sprawcę.

Zobacz wideo Instruktor nauki jazdy nauczył, jak nie powinno się jeździć i jak dostaje się mandat

Strzelanina w barze w Krakowie. Zginął mężczyzna. "Widzieliśmy ratownika wchodzącego do lokalu z defibrylatorem"

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 lutego przed godziną 11 w jednym z lokali przy ulicy Sławkowskiej w Krakowie - niedaleko Rynku Głównego. W wyniku strzelaniny ranny został mężczyzna. Mimo reanimacji nie udało się uratować jego życia. 

Z ustaleń RMF FM wynika, że w lokalu pojawili się pracownicy budowlani, którzy chcieli wykonać pomiary techniczne pomieszczenia. W pewnym momencie jeden z klientów lokalu, który rozmawiał z barmanką, odwrócił się, wyciągnął broń i strzelił w kierunku jednego z pracowników budowlanych.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

GZM unowocześni system ŚKUPŚląskie. Ogromna awaria systemu. Wracają bilety papierowe i kasowniki dziurkujące

Napastnik przeładował broń i wymierzył pistolet w drugiego mężczyznę - broń się jednak zacięła i nie wypaliła. Wówczas sprawca uciekł. Na miejscu bardzo szybko zjawiła się policja. Po pościgu funkcjonariusze ujęli mężczyznę, który oddał strzał. 

- Przychodzimy do pracy o godzinie 10-11. Jeszcze wtedy są tutaj nocni klienci. Ludzie czasami boją się tędy przejść. Widzieliśmy ratownika wchodzącego do lokalu z defibrylatorem. Zamykają ulice - przekazała RMF FM jedna z kobiet pracujących w sklepie w pobliżu miejsca strzelaniny. Na miejscu zdarzenia znajduje się kilka radiowozów i karetek pogotowia. Ulica została zablokowana.

Instruktor nauki jazdy uczył jak nie powinno się jeździćKursant na lekcji przejechał na czerwonym świetle. Za nim jechała policja

Więcej o: