Radom. Podczas nauki jazdy kursant przejechał na czerwonym świetle. Za nim jechała policja

W Radomiu zatrzymano kursanta, który pod nadzorem instruktora popełnił poważne wykroczenie drogowe - przejechał na czerwonym świetle. Za autem nauki jazdy jechała policja, a całe zdarzenie nagrał policyjny wideorejestrator. Mandat i punkty karne dostał instruktor.

Patrolując ulice Radomia (woj. mazowieckie) policjanci z drogówki, wchodzącej w skład Mazowieckiej Grupy Speed, zatrzymali kursanta podczas nauki jazdy. Mimo obecności instruktora przejechał on na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Nagranie z policyjnego wideorejestratora zostało opublikowane.

Zobacz wideo Radom. Kursant przejechał na czerwonym świetle. Instruktor nie zareagował

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Radom. Policja zatrzymała kursanta. Pod okiem instruktora przejechał na czerwonym świetle

7 lutego około godz. 11.00 na ulicy Warszawskiej w Radomiu policjanci zauważyli wykroczenie jednego z uczestników ruchu. Kierowca samochodu marki Hyundai, pełniącego funkcję pojazdu do nauki jazdy, nie zatrzymał się na czerwonym świetle. "Wjechał na skrzyżowanie, nie podejmując nawet próby hamowania" - przekazuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedział 22-mężczyzna, a obok niego 61-letni instruktor nauki jazdy. "Kontrola zakończyła się mandatem karnym w kwocie 500 złotych i 15 punktami nałożonym na instruktora, który w trakcie odbywania szkolenia dla kandydatów na kierowców ponosi odpowiedzialność za ich postępowanie" - przekazuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa.

Radom. Kursant popełnił wykroczenie. Odpowiedzialność ponosi instruktor

Jak informują policjanci, tym razem nie doszło do wypadku, jednak nie zachowano podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. "To właśnie instruktora zadaniem jest przekazanie wiedzy przyszłym kierowcom na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i obowiązku przestrzegania przepisów, w celu uniknięcia sytuacji stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego" - przestrzega sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa.

Więcej o: