Poznań. Przepuszczała pieszego na pasach, a on nadgryzł jej ucho, wyrzucił z auta i odjechał. 12 zarzutów

Aż 12 zarzutów usłyszał w poniedziałek 35-letni mężczyzna. Kilka dni wcześniej w brutalny i zaskakujący sposób zaatakował w Poznaniu kobietę, która jadąc autem przepuszczała go na pasach. Otworzył drzwi, odgryzł kobiecie kawałek ucha, wypchnął ją z samochodu i odjechał.

Atak miał miejsce w nocy z 26 na 27 stycznia w Poznaniu na Dębcu. Sprawcą był 35-letni obywatel Ukrainy. Trafił on po zdarzeniu do szpitala psychiatrycznego, z którego został 6 lutego przewieziony do prokuratury i tam usłyszał 12 zarzutów.

Poznań-Dębiec. Atak na kobietę w samochodzie. Sprawca odgryzł jej kawałek ucha

Marta Mróz z biura prasowego policji w Poznaniu informowała lokalne media, że do tego zdumiewającego zdarzenia doszło około drugiej w nocy.

- Jadąca citroenem kobieta zatrzymała się przed pasami, by przepuścić mężczyznę. Ten otworzył drzwi jej pojazdu, wtargnął do środka i odgryzł jej kawałek ucha – podała Marta Mróz.

 Po czym mężczyzna wyrzucił z samochodu jego właścicielkę, sam siadł za kierownicą i odjechał.

- Daleko nie uciekł, bo wjechał w znak drogowy na ulicy 28 Czerwca 1956. Tam porzucił uszkodzony samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjantom szybko udało się go namierzyć i zatrzymać - relacjonowała Mróz.

W poniedziałek 6 lutego 35-letni napastnik został zabrany ze szpitala psychiatrycznego na przesłuchanie. Jak informuje "Głos Wielkopolski" Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, zarzucono mu m.in. rozbój, napaść, kradzież samochodu, uszkodzenie ciała pokrzywdzonej i uszkodzenie samochodu. Łącznie usłyszał 12 zarzutów.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podała policja, 35-letni sprawca był trzeźwy w nocy, kiedy zaatakował kobietę i zabrał jej auto. Jego zachowanie było jednak tak zaskakujące w swojej brutalności i irracjonalności, że zlecono wykonanie mężczyźnie badań toksykologicznych. Być może jego wyniki dadzą odpowiedź, co i dlaczego się z nim działo tej styczniowej nocy.

Zobacz wideo Pościg policjantów za pijanym kierowcą. We krwi niemal 2 promile alkoholu i brak prawa jazdy
Więcej o: