Rdzawka. Pod naporem śniegu zawalił się dach domu. Ewakuowano pięcioosobową rodzinę

W wielu regionach sytuacja pogodowa pozostaje trudna, a strażacy mają ręce pełne roboty. W miejscowości Rdzawka pod naporem śniegu zawalił się dach domu jednorodzinnego. Na szczęście wszystkim udało się ewakuować.

W nocy z piątku na sobotę w niemal całej Polsce wystąpiły intensywne opady śniegu. Śnieg padał także jeszcze w sobotę, a na termometrach pojawiły się ujemne wartości. Według danych straży pożarnej w ciągu ostatniej doby w Małopolsce miało miejsce 113 interwencji.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Rdzawka. Pod naporem śniegu zawalił się dach domu

Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce poinformowała w niedzielę rano, że przed godziną 5 została zadysponowana do zawalonego pod naporem śniegu budynku jednorodzinnego. "Na szczęście wszystkie osoby, pięcioosobowa rodzina, ewakuowały się przed zawaleniem, nikt nie został ranny" - napisano w komunikacie, publikując zdjęcia z miejsca zdarzenia. 

Jak podaje "Gazeta Krakowska", zniszczeniu uległ stary drewniany budynek, który obecnie nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Nie wiadomo, co dalej z rodziną, która w nim mieszkała.

Gazeta przypomina także, że w sobotę w Zakopanem doszło do zawalenia się garażu, w którym znajdował się samochód, quad i motocykle. Strażakom udało się wyprowadzić sprzęt na zewnątrz. W środę doszło także do ewakuacji pociągu. Na odcinku Zakopane - Nowy Targ pod naporem śniegu zawaliło się drzewo, które spadło na trakcję elektryczną w okolicy Białego Dunajca. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kolejka leśna tym razem zimą przez Bieszczady nie pojedzieBieszczadzka ciuchcia bez zimowych kursów, m.in. przez brak turystów. "W tym roku nie jest najlepiej"

Intensywne opady śniegu w całej Polsce. Szczególnie trudna sytuacja w górach

W związku z intensywnymi opadami śniegu sytuacja na wielu drogach jest trudna. W sobotę rano "Tygodnik Podhalański" podawał, że śniegu jest tak dużo, szczególnie w podtatrzańskich miejscowościach, że nie wiadomo, gdzie go odrzucać. Profil Patrol998-Małopolska udostępnił w mediach społecznościowych nagranie z okolic Nowego Targu, na którym widać kilkumetrowe zaspy śniegu.

W sobotę OSP Rdzawka opublikowało nagranie, na którym widać skalę zaśnieżenia. "Zima nie odpuszcza" - mówi dopisek. 

W niedzielę w górach warunki pozostają bardzo trudne. Śnieg nadal obficie pada, panuje także mróz. Tatry pozostają zamknięte dla turystów, obowiązuje tam czwarty stopień zagrożenia lawinowego. 

śnieg - zdjęcie ilustracyjneAtak zimy w Polsce - dwie ofiary śmiertelne, utrudnienia i brak prądu

Więcej o: