Sanok. 77-latek dostał udaru podczas kierowania autem. "Jechał pod prąd". Zareagowali policjanci

77-letni kierowca zwrócił uwagę policjantów, którzy patrolowali ulice Sanoka. Zauważyli nissana, który powoli i bardzo niepewnie jechał pod prąd, pomimo zakazu wjazdu. Jak się okazało, kierowca potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, patrolujący ulice Sanoka (woj. podkarpackie), zwrócili uwagę na samochód, który poruszał się w niepokojący sposób. Jak się okazało, powód takiego zachowania kierowcy był bardzo poważny. Dzięki reakcji policjantów mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc lekarską. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy darmowy transport publiczny jest dobrym pomysłem?

Sanok. 77-latek dostał udaru podczas prowadzenia samochodu

1 lutego około godz. 18.00 na ul. Lipińskiego w Sanoku, policjanci patrolujący ulice zwrócili uwagę na nietypowo poruszającego się nissana. Kierowca jechał powoli i w bardzo niepewny sposób, mimo zakazu jechał pod prąd.

Policjanci niezwłocznie zatrzymali kierowcę do kontroli. Podczas próby rozmowy z mężczyzną zauważyli, że kontakt z kierowcą był utrudniony. 77-latek zaczął słabnąć i miał problemy z oddychaniem. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, którzy stwierdzili, że dostał udaru.

"Nie idźcie nad Morskie Oko". TOPR odradza najpopularniejszą tatrzańską trasę

Jak szybko rozpoznać udar?

Udar mózgu powstaje wskutek nagłego zatrzymania dopływu krwi do mózgu. Charakteryzuje się zespołem objawów neurotycznych. Gdy je zaobserwujemy, musimy szybko reagować. Do najczęstszych objawów, które powinny nas zaniepokoić, należą:

  • zaburzenia podstawowych funkcji ruchowych (niedowład, porażenia mięśni twarzy, kończyny górnej, dolnej czy połowy ciała),
  • pojawiają się też zaburzenia czucia, które występują najczęściej po jednej stronie ciała;
  • zaburzenia w rozumieniu lub wypowiadaniu słów,
  • zaburzenia widzenia,
  • zaburzenia równowagi oraz koordynacji,
  • zawroty głowy,
  • nagły, bardzo silny ból głowy,
  • wymioty oraz zaburzenia świadomości.

Istnieją dwa rodzaje udaru - krwotoczny lub niedokrwienny. Krwotoczny często występuje u osób z nadciśnieniem, natomiast niedokrwienny jest skutkiem miażdżycy, zaburzeń rytmu serca czy krzepnięcia. Aby zminimalizować ryzyko występowania udaru, należy odpowiednio leczyć te schorzenia. 

Julie Chin doznała udaru podczas prowadzenia programu na żywoUSA. Prezenterka NBC Julie Chin doznała udaru na wizji. "Przyszło znikąd"

Więcej o: