Poznań. Mężczyzna, który zginął w policyjnym pościgu, był podejrzewany o zabójstwo matki

W Poznaniu podczas policyjnej obławy doszło do wypadku. Zginął 32-letni mężczyzna, za którym prowadzony był pościg. Jak się okazuje, policjanci podejrzewali go o zabójstwo matki. Druga ofiara wypadku, 76-letni mężczyzna, w którego samochód uderzył uciekający przed policją 32-latek, jest w stanie ciężkim, przebywa w szpitalu.

Policja potwierdziła, że pościg na ulicach Poznania miał związek z morderstwem kobiety w Woli Bachornej (woj. kujawsko-pomorskie). W środę (1 lutego) poszukiwany Dawid K. uciekając przed funkcjonariuszami, uderzył na ul. Opolskiej w inny samochód. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Przerażający wypadek w Płońsku. Na pasach potrącona para z psem

Poznań. Pościg za podejrzewanym o morderstwo 55-letniej kobiety

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) podejrzewali Dawida K. o zabójstwo 55-letniej kobiety, do którego doszło 31 stycznia w Woli Bachornej (gm. Zakrzewo, pow. aleksandrowski).

Kobieta miała podcięte gardło. Ciało znalazł jej mąż. Zamordowana była matką podejrzanego mężczyzny. "Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia" - czytamy w komunikacie KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Policjanci z Aleksandrowa wspólnie z KWP w Bydgoszczy ustalili, że mężczyzna uciekł do Poznania. Wielkopolskim funkcjonariuszom udało się go namierzyć. Ruszyli za nim w pościg. 

- Otrzymaliśmy od policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego informację, że poszukują mężczyzny, który jest podejrzewany o zabójstwo. Wskazali nam, jakim samochodem, i na jakich numerach rejestracyjnych się porusza - miała to być czerwona skoda. Ten samochód został zauważony po południu w centrum Poznania, a potem miał być widziany na terenie Lubonia i tam zostały skierowane nasze patrole. W pewnym momencie policjanci zauważyli ten samochód wjeżdżający w ul. Opolską, a kiedy zawrócili i pojechali w tamtą stronę, to najechali na wypadek - mówił rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Andrzej Borowiak, którego cytuje "Głos Wielkopolski".

Poznań. Kierowca, który przeżył, przebywa w szpitalu

W akcji uczestniczyło 10 radiowozów, nieoznakowane policyjne auta i karetki. "Utknęli między dwoma zamkniętymi szlabanami, część porzuciła samochody i wybiegła w kierunku Opolskiej. Akcja jak z filmu" - opisywał lokalny portal epoznan.pl.

Proces Stefana W. o zabójstwo prezydenta Pawła AdamowiczaGdańsk. Obrona chce czwartej opinii o poczytalności Stefana W. Wyrok może się opóźnić

Kierowca samochodu, w który uderzył uciekinier, ma 76 lat. Przebywa w szpitalu. - Pacjent trafił do nas, jest na oddziale ortopedycznym. Doznał wielu urazów, m.in. złamania żeber, wielomiejscowego złamania kończyny dolnej. Jest w stanie ciężkim, ale stabilnym - przekazał dyrektor placówki, Lesław Lenartowicz.

Wypadek ( zdjęcie ilustracyjne )Białystok. Nowe fakty ws. wypadku na S8, w którym zginął działacz PSL

Więcej o: