Zakopane. Ksiądz Jan Szwaikowski nie żyje. 67-letni kapłan został znaleziony przy schodach plebanii

Nie żyje ks. Jan Szwaikowski, 67-letni kapłan z Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem (woj.małopolskie). Księdza znaleziono przy schodach plebanii we wtorek około godziny 23. Policja i prokuratura badają przyczynę śmierci duchownego.

Lokalne media przekazały informację o śmierci 67-letniego księdza z Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Późnym wieczorem 31 stycznia, na terenie plebani w dzielnicy Olcza w Zakopanem znaleziono przy schodach martwego duchownego. Mimo próby reanimacji nie udało się go uratować. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia. 

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zakopane. Nie żyje 67-letni ksiądz z sanktuarium na Olczy

Zakopiańska policja otrzymała zgłoszenie o znalezienia martwego mężczyzny przy schodach plebanii sanktuarium o godzinie 22:47. Przybyli na miejsce funkcjonariusze podjęli próbę reanimacji duchownego, jednak nie udało im się przywrócić funkcji życiowych. - Na miejsce udała się grupa procesowa. Były dokonane oględziny. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych czynności - poinformował cytowany przez "Gazetę Krakowską" asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem

Zakopane. Ksiądz zginął prawdopodobnie w wyniku wypadku

Policja wstępnie wykluczyła udział w tragedii osób trzecich. Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. W związku z prowadzonym śledztwem najprawdopodobniej zostanie zarządzona sekcja zwłok, która jednoznacznie określi przyczynę śmierci 67-letniego kapłana.

Portal 24tp.pl skontaktował się z proboszczem parafii na Olczy ks. Jackiem Lasoniem. Duchowny poprosił o modlitwę za duszę zmarłego, nie podał jednak jeszcze informacji dotyczących pogrzebu księdza. Smutną wiadomość parafia przekazała na oficjalnym profilu na Facebooku. 

Więcej o: