Szczecin. 35-latek wjechał w karetkę, a ta śmiertelnie potrąciła kobietę. Jest akt oskarżenia

W czerwcu zeszłego roku 35-latek nie ustąpił pierwszeństwa karetce jadącej na sygnale. Pojazd wjechał wtedy w kobietę, czekającą na tramwaj. Ofiara zginęła na miejscu. Teraz szczecińska prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Do sądu w Szczecinie trafił akt oskarżenia, sporządzony przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Śródmieście przeciwko 35-letniemu kierowcy. Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym zginęła kobieta, przygnieciona przez karetkę pogotowia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo WOŚP to korpoWOŚP? Kaniowicz: Nie zgodzę się z tym, to jest bezpodstawne

Szczecin. Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi

Według prokuratury 35-latek umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zarzuca mu się zaniechanie szczególnej ostrożności oraz obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z pojazdem uprzywilejowanym i śmiertelne potrącenie pieszej (czyn zgodny z art. 177 § 1 i 2 kk). "Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze tj. dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe. Na mieniu podejrzanego prokurator dokonał nadto zabezpieczenia majątkowego" - przekazał Prokurator Okręgowy Remigiusz Dobrowolski.

Fundacja Życie i Rodzina protestuje przed II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie przeciwko 'genderyzowaniu' dzieci.Lublin. Awantura o pikiety fundacji Kai Godek przed liceum

Szczecin. Śmiertelny wypadek z udziałem karetki pogotowia

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 17 czerwca 2022 roku w Szczecinie. Według ustaleń śledczych, 35-latek poruszał się prawym pasem, jadąc ul. Mieszka I w kierunku ul. Piastów. Poruszał się samochodem marki Mercedes i znacznie przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość - dopuszczalna to 50 km/h, natomiast mężczyzna jechał co najmniej 87 km/h.

"Kierowca karetki jadąc od strony ul. Piastów, nadawał sygnał dźwiękowy i świetlny, po czym wjechał na skrzyżowanie w trakcie, gdy na sygnalizatorze dla jego kierunku ruchu wyświetlony był kolor czerwony. Znajdując się na skrzyżowaniu, został uderzony w prawy bok przez pojazd kierowany przez podejrzanego. Na skutek siły uderzenia pojazd uprzywilejowany zjechał na pobocze, a następnie potracił stojącą na przystanku pieszą, która w związku z doznanymi wielonarządowymi obrażeniami poniosła śmierć na miejscu" - przekazał Prokurator Okręgowy Remigiusz Dobrowolski. "Obrażeń powłok miękkich twarzy doznała także pasażerka pojazdu którym poruszał się podejrzany" - dodał. W trakcie wypadku 35-latek był trzeźwy. Nie przyznaje się do spowodowania kolizji. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Szczecin. 15 kotów miało zostać porzuconych w wynajmowanym mieszkaniuLokatorzy się wyprowadzili, ale zostawili 15 kotów. Organizacja prosi o pomoc

Więcej o: