Częstochowa. Ciężarówka potrąciła na pasach 75-latka. Samochód ciągnął mężczyznę przez kilkaset metrów

Do wypadku doszło 1 lutego w Częstochowie. 75-letni mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych. Po uderzeniu samochód ciągnął przechodnia przez kilkaset metrów, do kolejnego skrzyżowania. Przybyłe na miejsce służby reanimowały starszego mężczyznę, który po przywróceniu funkcji życiowych został przewieziony do szpitala.

W środę 1 lutego w Częstochowie doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego ucierpiał starszy mężczyzna. Ciężarówka potrąciła przechodnia, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, a następnie ciągnęła go za sobą jeszcze przez kilkaset metrów. Mężczyzna przeżył. Został przetransportowany do szpitala.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 30-letnią listonoszkę, która zgromadziła w swojej piwnicy ponad 2600 niedoręczonych przesyłek

Częstochowa. Samochód ciągnął mężczyznę przez kilkaset metrów

Do zdarzenia doszło około godziny 8 rano pomiędzy Placem Orląt Lwowskich a ulicą Kuncewiczowej. Samochód ciężarowy, którym kierował 38-latek, najechał na przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych starszego mężczyznę. Według podkom. Sabiny Chyra-Giereś z KMP w Częstochowie, 75-latek przechodził na zielonym świetle. "Pieszy wpadł pod koła ciężarówki i był ciągnięty przez nią przez około 350 metrów" - poinformowała rzeczniczka prasowa KMP w Częstochowie, cytowana przez klobucka.pl.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci i strażacy, którzy wydobyli poszkodowanego spod pojazdu i przystąpili do resuscytacji. Sprawne działanie służb doprowadziło do szybkiego przywrócenia funkcji życiowych 75-latka. Ten w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Lekarze walczą o jego życie. Policja poinformowała, że w chwili wypadku kierujący ciężarówką był trzeźwy. 

Policja apeluje o rozwagę

Policja apeluje do kierowców, aby na częstochowskich drogach zachowali szczególną ostrożność. Jak podaje "Dziennik Zachodni", od czasu rozpoczęcia remontu drogi krajowej nr 91 i zamknięcia tzw. gierkówki, zarówno w Alei Pokoju, jak i na okolicznych ulicach dochodzi do coraz większej liczby niebezpiecznych zdarzeń drogowych. 

Apel dotyczy nie tylko kierowców. Rzecznik częstochowskiej policji prosi o rozwagę także pieszych. "Apelujemy również do niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Piesi, znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinni zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze i bez względu na posiadane pierwszeństwo pamiętać o obserwacji pojazdów" - poinformowała Sabina Chyra-Giereś cytowana przez "Dziennik Zachodni"

Więcej o: