Burmistrzyni Kobyłki z nietypowym ogłoszeniem. Szuka pracownika "z jajami", który nie boi się wyzwisk

Burmistrzyni Kobyłki (woj. mazowieckie) Edyta Zbieć zamieściła w mediach społecznościowych ogłoszenie, w którym poszukuje kierownika wydziału infrastruktury w urzędzie miasta. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie forma opublikowanego ogłoszenia. Burmistrzyni w humorystyczny sposób oświadczyła, że szuka kogoś "z jajami", kto nie boi się stresu i wyzwisk. Oferta stała się hitem sieci.

Burmistrzyni podwarszawskiej Kobyłki poszukuje kierownika działu infrastruktury w urzędzie miasta. W tym celu zamieściła w swoich mediach społecznościowych dość nietypowy wpis z ofertą pracy. Ogłoszenie, w którym poszukiwany jest pracownik, który nie boi się "telefonów z informacjami, 'że jest złodziejem, idiotą i ku...ą'" szybko zdobyło uwagę internautów

Zobacz wideo W Kobyłce powstaje papier, który kochają pszczoły

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Nietypowe ogłoszenie zamieszczone przez burmistrzynię Kobyłki

Na swoim Facebooku Burmistrzyni Kobyłki Edyta Zbieć poinformowała, że obecny kierownik odchodzi do "spokojniejszej, mniej stresującej pracy", w związku z czym poszukuje kogoś na jego miejsce. Postawiła przy tym jednak kilka warunków. "Jeśli nie boisz się wyzwań, telefonów z informacjami 'że jesteś złodziejem, idiotą i ku…ą'. Masz tzw. 'jaja' - to jest wymarzona praca dla ciebie" - czytamy w zamieszczonym w mediach społecznościowych ogłoszeniu.

Ponadto osoba, która chciałaby starać się o to stanowisko, jak stwierdziła burmistrzyni, musi zdawać sobie sprawę z ograniczonego budżetu miasta, co powinna też potrafić w kulturalny i przystępny sposób wytłumaczyć interesantom. Jednocześnie zapewnia, że wynagrodzenie na stanowisku będzie zadowalające. "Jeśli lubisz pieniądze, które podobno szczęścia nie dają, ale pozwalają godnie żyć, to musisz wiedzieć, że nie mam węża w kieszeni i dobrze zapłacę za twoją uczciwą pracę" - podkreśla burmistrzyni, która jednak nie podaje konkretnej kwoty. 

Edyta Zbieć zaznacza, że płeć na proponowanym stanowisku nie ma znaczenia, a wszystkich zainteresowanych odsyła do nieco bardziej oficjalnego ogłoszenia zamieszczonego na stronie kobylka.bipgmina.pl.

Internauci zachwyceni ofertą

Ogłoszenie szybko przykuło uwagę internautów, którzy wyrazili swoje uznanie dla burmistrzyni w komentarzach. Na temat nietypowej oferty wypowiadali się nie tylko mieszkańcy Kobyłki. 

Tak super napisanej oferty pracy nigdy w życiu nie czytałam. Wszystkie takie szablonowe, a ta jest wspaniała, ciekawa z prawdziwym wyzwaniem. Młodzi mogą się wykazać. Brawo Pani Burmistrz

- napisała jedna z internautek.

Można? Można! Rzeczowo, po ludzku, zrozumiałym językiem bez zbędnego zachwalania podmiotu

- skomentowała inna.

Niektórzy nawet rozważali swoją własną kandydaturę.

To praca dla mnie, gdzie przesłać CV ?

Internauci nie szczędzili także słów zachwytu w kierunku samej burmistrzyni.

Kobyłko, uwielbiam waszą BurMISTRZynię. Pani Edyto, gratuluję zespołu i zasług dla Miasta. Pozdrawiam

- napisał jeden z komentujących.

Więcej o: