Kościerzyna. Kobieta miała przewrócić 14-letnią wolontariuszkę WOŚP. Interweniowała policja

44-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego miała zaatakować w niedzielę wolontariuszy WOŚP. Z relacji świadków wynikało, że nieznajoma kobieta wszczęła awanturę i przewróciła 14-letnią dziewczynkę. Policja ustaliła tożsamość kobiety.

W niedzielę 29 stycznia koło godziny 15 policjanci z komendy w Kościerzynie (województwo pomorskie) otrzymali zgłoszenie o ataku na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Portal koscierzyna24.info o sprawę zapytał rzecznika służb.

Zobacz wideo Pierwszy finał WOŚP we wspomnieniach Agaty Młynarskiej

Kościerzyna. 44-letnia kobieta miała przewrócić wolontariuszkę WOŚP. Interweniowała policja

- Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o agresywnej kobiecie, która miała zaatakować wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP w Kościerzynie - przekazał portalowi asp. szt. Piotr Kwidziński. Kiedy na miejscu zajścia pojawili się policjanci, zastali trzy wolontariuszki. Z ich relacji wynikało, że w pewnym momencie nieznajoma kobieta podeszła do nich i wszczęła awanturę. Na koniec miała przewrócić 14-letnią wolontariuszkę. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. 

- Policjanci ustalili napastniczkę. Okazało się, że kobieta jest prawdopodobnie chora i wymaga opieki lekarskiej. Ta 44-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego trafiła pod opiekę lekarską - przekazał oficer prasowy. 

W sprawie prowadzone jest postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wynik akcji #JedenDzieńDłużej w 2023 roku#JedenDzieńDłużej. Wspólnie zebraliśmy dla WOŚP prawie 140 tys. zł

WOŚP 2023 - ile zebrano?

29 stycznia odbywał się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z danych fundacji wynika, że 30 stycznia po północy zebrana kwota wyniosła 154 606 764 złotych. Tegoroczne datki zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny wspomagający walkę z sepsą. W ubiegłym roku WOŚP pobił natomiast rekord, gromadząc ponad 224 miliony na sprzęt dla okulistyki dziecięcej. O tym, ile i na jaki cel fundacja zbierała pieniądze przez ostatnie 30 lat, więcej można przeczytać w poniższym tekście:

31. finał WOŚP w 2023 rokuIle pieniędzy zebrało WOŚP w 2023 roku, a ile przez 30 lat? [KWOTY]

Więcej o: