Wielkopolskie. Wybuch gazu w domu w Baranowicach. Dwie osoby ranne

W Baranowie (woj. wielkopolskie) w domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Ranne zostały dwie osoby - mężczyźni w wieku 41 i 47 lat.

Do wybuchu gazu w budynku przy ul. Wrocławskiej doszło we wtorek (31 stycznia) ok. godz. 11 w Baranowie (woj. wielkopolskie). W wyniku eksplozji zawaliła się część domu jednorodzinnego. Ewakuowano dwie osoby - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wybuch magazynu ropy na południe od Kijowa

Baranów. Do wybuchu doszło podczas wykonywania prac naprawczych

Ewakuowani są ranni - poinformował PAP oficer prasowy straży pożarnej w Kępnie Paweł Michalski. - To mężczyźni w wieku 41 i 47 lat. Młodszy z nich jest mieszkańcem domu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamówił hydraulika i do wybuchu doszło podczas wykonywania prac naprawczych - cytuje jego słowa RMF FM.

Strażacy apelują: Ostrożnie z urządzeniami gazowymi

Jak informuje TVN24, trwa zabezpieczanie terenu i ustalanie, czy nie zostały poszkodowane kolejne osoby. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, kolejne są w drodze - w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania.

Obchodzenie się z urządzeniami gazowymi wymaga dużej ostrożności. Starszy kapitan Grzegorz Różański z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej w rozmowie z Radiem Olsztyn przestrzegał, że jeśli wyczujemy, że gaz się ulatnia w naszym mieszkaniu, należy natychmiast przewietrzyć wszystkie pomieszczenia, tak by gaz się nie kumulował. W przypadku dużego stężenia w powietrzu gaz spowoduje bowiem wybuch. Jeśli wyczujemy woń gazu, powinniśmy też jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby. 

Więcej o: