Lubelskie. Ojciec przejechał dwuletniego synka. Zapadł prawomocny wyrok ws. 53-latka

Zapadł wyrok w sprawie 53-letniego mężczyzny, który w połowie ubiegłego roku przejechał dwuletniego syna podczas cofania samochodem. Życia chłopca nie udało się uratować.

W połowie czerwca ubiegłego roku na jednej z prywatnych posesji w powiecie lubartowskim (województwo lubelskie) doszło do tragedii. 53-letni mężczyzna podczas cofania samochodem osobowo-dostawczym przejechał dwuletniego synka. We wtorek 24 stycznia sąd ogłosił prawomocny wyrok w sprawie mężczyzny. 

Trzebinia, okolice ulicy Odkrywkowej i Jana Pawła II, 25 listopada 2021 r.W Trzebini zapada się ziemia. W pobliżu kopalni stanie blok?

Lubelskie. Ojciec przejechał dwuletniego synka. Jest wyrok w sprawie mężczyzny

Jak przekazał "Fakt", oskarżony mężczyzna zapowiedział, że dobrowolnie podda się karze. Zeznał także, że zdarzenie wywołało w nim traumę. Prokuratura Rejonowa w Lubartowie oskarżyła 53-latka o nieumyślne spowodowanie śmierci wskutek niezachowania ostrożności i nieupewnienia się, że dziecko znajduje się z dala od pojazdu pod odpowiednią opieką. We wtorek sąd skazał Franciszka B. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a także grzywnę w wysokości 2 tys. zł.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Cofając, potrącił dwuletniego synka. Życia chłopca nie udało się uratować

Jak pisaliśmy, do tragicznego zdarzenia doszło 15 czerwca ubiegłego roku wieczorem na jednej z posesji w gminie Kock. Partnerka mężczyzny wysiadła wraz z dzieckiem z pojazdu. Kiedy mężczyzna cofał, przejechał dwulatka. Mimo reanimacji, dziecka nie udało się uratować. W chwili zajścia rodzice chłopca byli trzeźwi. "Fakt" podaje także, że mężczyzna nie był wcześniej karany. 

Zgodnie z Kodeksem karnym "kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat".

Na 2-letniego chłopca ojciec najechał koparką. Dziecka nie udało się uratowaćNa 2-letniego chłopca ojciec najechał koparką. Dziecka nie udało się uratować

Więcej o: