Jarocin. Kobieta została pobita przez swojego bliskiego i zmarła na chodniku. Sprawca nie żyje

Do tragicznej sytuacji doszło w Jarocinie, we wtorek, o godzinie 4 nad ranem. 57-letnia kobieta została pobita na ulicy. Zmarła wkrótce na chodniku w wyniku poniesionych obrażeń. Napastnika natomiast znaleziono martwego w mieszkaniu.

60-latek, który brutalnie pobił kobietę, został odnaleziony martwy przez funkcjonariuszy. Policja została wcześniej zawiadomiona o całym zdarzeniu, do którego doszło przed blokiem przy al. Niepodległości w Jarocinie. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze odkryli przed budynkiem zwłoki kobiety. 

Jarocin. Pobita kobieta zmarła na chodniku. Policjanci namierzyli sprawcę

Jak donosi TVN24, policja szybko ustaliła sprawcę pobicia kobiety. - To były partner zamordowanej - tak poinformowała we wtorek oficer prasowa asp. sztab. Agnieszka Zaworska z jarocińskiej policji. Powiedziała także, iż 60-letni sprawca popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu na terenie powiatu poznańskiego. 

Rzeczniczka podała też ustalenia śledczych co do samego zajścia. - Policja została poinformowana, że mężczyzna bije 57-letnią kobietę w pobliżu jej miejsca zamieszkania - poinformowała. - Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, kobieta leżała na chodniku z urazem głowy. Zmarła na skutek doznanych obrażeń - dodała asp. sztab. Zaworska.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. 

Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na "Niebieską Linię", dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu - to jednak nie powinno zniechęcać do działania. 

"Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy - w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo" - apeluje "Niebieska Linia".

Zobacz wideo Żory: 40-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany w sprawie brutalnego zabójstwa koleżanki z pracy
Więcej o: