Włochy. Opublikowano dane dotyczące ofiar śmiertelnych wśród personelu medycznego

Włochy przedstawiły nowy bilans ofiar koronawirusa wśród pracowników ochrony zdrowia. Jak do tej pory zmarło 163 lekarzy oraz 39 pielęgniarek i pielęgniarzy.

We wtorek obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Z tej okazji przedstawiciele włoskich związków zawodowych podali nowe dane dotyczące przypadków śmiertelnych wśród personelu medycznego. We Włoszech zmarło do tej pory 39 pielęgniarek i pielęgniarzy. Zakażonych koronawirusem jest ponad 12 tys. przedstawicieli personelu pielęgniarskiego.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Nowy bilans ofiar wśród włoskich medyków

Śmierć poniosło także 163 lekarzy. W poniedziałek odeszło trzech kolejnych lekarzy: neurolog i dwaj anestezjolodzy. Łącznie we włoskiej służbie zdrowia zakażonych jest już ponad 20 tys. pracowników.

Włochy należą do państw, w których koronawirus rozprzestrzeniał się najbardziej. Liczba przypadków zakażeń przekroczyła już 220 tys., a śmierć poniosło ponad 30 tys. osób. 

Przeczytaj też:

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. *PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ *i weź udział w badaniu >>

Więcej o: