Koronawirus w USA. Trudna sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Liczba zakażonych przekroczyła 55 tysięcy

Koronawirus w USA. Liczba zakażeń rośnie z dnia na dzień. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest już ponad 55 tysięcy zakażonych pacjentów, z czego zmarło ponad 800 osób.

Stany Zjednoczone są trzecim po Włoszech i Chinach krajem z największą liczbą osób zakażonych koronawirusem. W związku z tym wiele instytucji medycznych w USA prowadzi badania, których celem jest znalezienie szczepionki lub leku na koronawirusa.

Ile jest przypadków koronowirusa w USA

Liczba wykrytych przypadków w Stanach Zjednoczonych. W dniu 25 marca 2020 liczba zakażonych w USA wzrosła do 55 225 osób. Liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wynosi obecnie 802 osób. Zgodnie ze statystkami worldometers najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w stanach Nowy Jork i New Jersey na wschodnim wybrzeżu.

  • Nowy Jork - 26 348 przypadków, w tym 271 ofiar śmiertelnych
  • New Jersey - 3 675 przypadków, w tym 44 ofiary śmiertelne
  • Kalifornia -  2 617 przypadków, w tym 55 ofiar śmiertelnych
  • Waszyngton - 2 469 przypadków, w tym 123 ofiary śmiertelne

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych

We wtorek 24 marca stwierdzono największy do tej pory wzrost liczby zakażeń w Stanach Zjednoczonych. W ciągu doby odnotowano 11 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Najgorsza sytuacja ma miejsce w stanie Nowy Jork, które jest największym ogniskiem epidemii w USA.  Z powodu nowych zakażeń wielu mieszkańców tego regionu wyjeżdża na Florydę. Władze apelują jednak, by po przyjeździe osoby te dobrowolnie poddały się dwutygodniowej kwarantannie. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, mimo kolejnego wzrostu zakażeń, planuje znieść restrykcje nałożone na firmy i obywateli przed Wielkanocą. Polityk chce, by obywatele zaczęli normalnie pracować jeszcze przed świętami. - W wypadkach drogowych ginie jeszcze więcej osób. Nie dzwonimy jednak do koncernów i nie nakazujemy im wstrzymania produkcji. Musimy wrócić do pracy - mówił prezydent. 

Więcej o: